Jeden den na odražení od DivaDNA

Praha - V pražském Divadle Komedie se koná třetí dobročinný bezdomovecký den. Akci s názvem Divadlo, náš jediný domov pořádá společně s bezdomoveckým divadlem DivaDNO a v rámci odpoledního programu bude uvedena mimo jiné hra, kterou napsal jeden z členů tohoto souboru.

Sdružení DivaDNO vzniklo v září 2010. Pracuje hlavně s bezdomovci, kteří chtějí svou situaci změnit. Podporuje je, aby se mohli odrazit ode dna a vrátit se zpět do běžného života.  Představení, besedy a výstavy mají přiblížit život lidí bez přístřeší ostatním a mají přispět ke zlepšení pohledu na ty, co se ocitli na ulici.

„Snažíme se vracet lidi do hry. Snažíme se jim dát prostor, který v normálním životě nemají,“ říká vedoucí souboru DivaDNO Kajetán Písařovic. Pro program v Divadle Komedie, který začíná dnes ve čtyři hodiny odpoledne, odehraje soubor v premiéře hru Laika, kterou napsal jeden z herců. „Je to hra o o světě, kde psi lítají do vesmíru a lidé nemají kde spát a kde nejlepší knihovnou je kontejner. O bezdomovcích se toho moc nedozvíte, ale dozvíte se docela dost o kosmonautech, nepotřebných lidech a nenaplněných snech,“ tvrdí Písařovic.

Akci zahájí představení Experti. „V mrazivě vtipné hře dávají dobré rady divákům, jak se dostat co nejrychleji na ulici nebo jak se co nejvíce zadlužit,“ prozradila o představení spolupracovnice DivaDNA Juliána Bindasová. Publikum uvidí také pohybovou inscenaci polského Teatru Grodzki. Bezdomovecký biograf uvede dokument Jak přežít zimu v Praze. Diváci se mohou těšit i na americký film V tátově stínu s Robertem de Nirem.

Video Rozhovor s Kajetánem Písařovicem a Juliánou Bindasovou
video

Rozhovor s Kajetánem Písařovicem a Juliánou Bindasovou

Akce, na niž je vstupné dobrovolné, je spojena s dobročinnou aukcí děl od spřízněných českých fotografů. Výtěžek poputuje na nákup přikrývek, bot, oblečení a hygienických potřeb či na pořízení kostýmů pro herce bezdomoveckého souboru.