Nesmrtelné sperma. Do kin vstoupí Rozkoš Jitky Rudolfové

Jen jedna část člověka, nepomíjející a mikroskopická, je nesmrtelná a jmenuje se vajíčko a jmenuje se sperma. Touto promluvou se otevírá nový film Jitky Rudolfové Rozkoš. Erotickou podívanou však nečekejte, v hlavní roli je mobilní telefon a lidské odcizení. Snímek vstoupí do českých kin pátého prosince.

Video Nový film Rozkoš
video

Nový film Rozkoš

Ve světě filmu se vše zrychluje, imituje, technizuje a podobným vývojem jako by procházely i lidské vztahy. Hrdinka snímku střihačka Milena (Jana Plodková) žije ve vztahu, ve kterém má hlavní slovo mobilní telefon. „Milena je posedlá láskou k Vladimírovi. Bohužel ta láska probíhá skrze telefon, takže se dá říct, že Milena miluje svůj telefon,“ říká Plodková.

Vladimír (Martin Myšička) díky SMS vzbuzuje v Mileně pocit neustálé blízkosti a přítomnosti milované osoby. Fyzicky však přítomen není, a pokud ano, jde pouze o sex. Z iluzorního vztahu se stává past, ze které se Milena marně snaží uniknout. „Ona čte něco úplně jiného, než ten člověk původně myslel. Někdy psaná zpráva vyzní úplně jinak, než kdybyste si to říkali z očí do očí,“ připomíná Jitka Rudolfová.

Mobilní telefony, sociální sítě, média sice přenášejí realitu, avšak pouze jako obraz. Stejně se zplošťuje i svět hlavní hrdinky. „Neuchopitelnost skutečné reality a mediální prostředí, kde vznikají obrazy a realita úplně znovu. To bylo jedno z témat filmu,“ doplňuje Rudolfová.

Podívejte se na trailer:

K posedlosti láskou nebo hrou na lásku se pojí další posedlosti: uměním, originalitou, napodobováním, úspěchem, penězi nebo posedlost sebou samým. Každá posedlost nás však dříve či později dovede k záhubě, pokud se jí necháme vláčet. Ale pouze během tohoto vláčení můžeme zažít rozkoš, domnívají se někteří. K čemu však vede rozkoš?

Ve filmu dále hrají Jaroslav Plesl, Jan Budař nebo Václav Neužil. Režisérkou a scenáristkou filmu je Jitka Rudolfová, která v roce 2009 úspěšně debutovala filmem Zoufalci. Rozkoš vstoupí do kin pátého prosince. Koproducentem snímku je Česká televize. ČT24 k premiéře filmu připraví rozsáhlejší anotaci.