Obecní dům rozezní tóny českých oper v podání Beczały

Praha - Ve Smetanově síni Obecního domu v Praze vystoupí světoznámý polský operní pěvec Piotr Beczała. V rámci večera zazpívá árie ze slavných českých oper Dvořáka a Smetany, ale i z oper Verdiho, Gounoda či Taubera (program ZDE.) Beczała se v Česku představí vůbec poprvé. Doprovodí jej Český národní symfonický orchestr pod vedením Lukasze Borowicze.

Pořadatelka pražského koncertu Alena Nachtigalová o Beczałovi hovoří jako o pěvci patřícím k absolutní světové špičce. Slavný tenor už má za sebou vystoupení ve světových operních domech, jakými je například milánska La Scala, newyorská Metropolitní opera nebo londýnská Covent Garden. „Mladá generace k nám vzhlíží a je velikou výzvou obstát a obhájit svou pozici. Dokázat, že jsem na tom místě právem,“ říká Beczała.

Beczała: Česká hudba je známá po celém světě, polská ji chce následovat

Dnešní koncert v Praze zahájí Dvořákovou Rusalkou a Smetanovou Prodanou nevěstou. „Česká hudba je známá po celém světě. To zatím nemůžeme říct o polských dílech. My stále bojujeme o to, abychom na západě prosadili třeba Stanislawa Moniuszka,“ říká Beczała. Jeho aktuální album se nese v duchu operní a operetní hudby první poloviny 20. století. „Na CD s názvem Slavic Opera Arias má i skvělého Prince z Dvořákovy Rusalky a Jeníka ze Smetanovy Prodané nevěsty. Árii Prince uslyšíme i na koncertě v Praze,“ dodala Nachtigalová.

Video Slavný operní pěvec Beczała poprvé v Praze
video

Slavný operní pěvec Beczała poprvé v Praze