Strauss-Cannes: Festival se ho lekl, zamířil na internet

Cannes - Filmový festival v Cannes dostal pravidelnou dávku kontroverze. Postaral se o ni film inspirovaný sexuální aférou bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strausse-Kahna. Producenti snímek neprosadili do soutěžních sekcí, a tak se rozhodli k revolučnímu kroku. V den festivalové projekce ho za poplatek zpřístupnili na internetu.

Svou stopu Dominique Strauss-Kahn zanechal i na filmovém festivalu v Cannes, kam rád jezdil. O jeho večírcích se tam vyprávějí legendy – těžko říct, nakolik důvěryhodné. Faktem je, že kvůli údajným orgiím v hotelu Carlton v severofrancouzském Lille čelí obvinění z kuplířství.

Teď se bývalý politik do Cannes vrací. Ovšem jinak, než by si přál. Film kontroverzního režiséra Abela Ferrary otevřeně ukazuje, jak mohly jeho divoké noci vypadat. Hlavní postavu hraje Gérard Depardieu, který se netají svou averzí vůči bývalému socialistickému ministrovi. O roli prohlásil, že ji vezme i zadarmo.

  • „Chtěli jsme, aby tento film byl pro vás pro všechny dostupný z domova, na vaší televizi, na vašem počítači. A hlavně, hlavně ve stejnou dobu, kdy se bude promítat v Cannes,“ řekl Depardieu.

Taková distribuce je světová premiéra i dobrá reklama. Samotného Strausse-Kahna ale zřejmě nezláká. Newyorská aféra pro něj skončila mimosoudním vyrovnáním. A je z něj znovu vytížený muž. Na výsledek soudu v Lille čeká v roli finančního poradce srbské vlády a na veřejnosti se objevuje výjimečně.

Video Strauss-Cannes: Festival se ho lekl, zamířil na internet
video

Strauss-Cannes: Festival se ho lekl, zamířil na internet