Anketu TOP ženy Česka vyhrály Blanka Říhová a Kateřina Jirásková

Nejúspěšnější ženou českého byznysu je podle ankety TOP ženy Česka finanční ředitelka investiční skupiny PPF Kateřina Jirásková, v kategorii ženy veřejné sféry zvítězila imunoložka Blanka Říhová, která v minulosti vedla Mikrobiologický ústav Akademie věd. Výsledky 12. ročníku ankety v pondělí vyhlásilo pořádající vydavatelství Economia.

Video 90’ ČT24 - Český zástupce ve vedení EP
video

Devadesátka ČT24: Anketa TOP ženy Česka

V rozhovoru pro pořad Devadesátka ČT24 uvedla Blanka Říhová, že financovat českou vědu se daří trochu s obtížemi, ale v zásadě se dá věda pořád dělat na slušné úrovni. Dodala také, že propojení firem a vědy je lepší než před řadou let. Firmy se nyní více zajímají o vědu a o to, jak převést její výsledky do praxe. 

Druhé místo v kategorii ženy byznysové sféry získala finanční ředitelka Agrofertu Petra Procházková, která loni v anketě zvítězila. Na třetím místě skončila členka představenstva energetické společnosti ČEZ Michaela Chaloupková.

V kategorii TOP ženy veřejné sféry obsadila druhé místo ředitelka multižánrového festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová. Třetí byla Milena Černá, ředitelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové.

Prezidentka české neziskové organizace Business & Professional Women Lenka Šťastná v pořadu Devadesátka ČT24 uvedla, že soutěže typu TOP ženy Česka mají obrovský význam právě tím, že ostatní ženy vidí jiné ženy jako své vzory, se kterými se mohou identifikovat a hledat tak motivaci pro svůj posun v kariéře. 

Do síně slávy uvedeny Libuše Šmuclerová a Lenka Bradáčová

Na pondělním slavnostním večeru ve Foru Karlín byla do síně slávy uvedena generální ředitelka vydavatelství Czech News Center Libuše Šmuclerová. V kategorii Veřejná sféra se stejného ocenění dočkala vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Novinkou letošního ročníku ankety TOP ženy Česka bylo vyhlášení nejvýraznějších žen českých start-upů, tedy začínajících inovativních firem. Mezi nejúspěšnější manažerky se dostaly šéfka vyhledávače letenek Kiwi.com Lucie Brešová, manažerka technologické společnosti TeskaLabs Vladimíra Tesková a ředitelka herní sociální sítě Game App Božena Řežábová.

V letošním ročníku ankety TOP ženy Česka bylo na ocenění navrženo téměř 300 žen. Nominovat je mohla veřejnost, jednotlivé společnosti, ale i porotci.