Ceny u pump rostou, nejdražším regionem je Praha

Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu opět zdražily. Průměrná cena Naturalu 95 od minulé středy stoupla o osm haléřů na 31,16 koruny za litr. Nafta zdražila o deset haléřů na 30,45 Kč za litr. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje. Benzin a nafta vytrvale zdražují od konce loňského listopadu.

Analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak podotkl, že růst pohonných hmot v ČR se ale v poslední době značně zpomalil. Příčinou podle něj je cena ropy na globálním trhu, která v posledních dvou týdnech mírně klesla, stabilizoval se také kurz české koruny vůči americkému dolaru. „V nejbližším týdnu proto předpokládáme stagnaci cen pohonných hmot, případně zdražení o několik málo haléřů,“ řekl.

Nejhlouběji sáhnou do peněženek motoristé v hlavním městě. Litr benzinu stojí v Praze v průměru 32,06 koruny a nafta 31,25 koruny. Druhým nejdražším regionem je Vysočina, kde litr naturalu vyjde na 31,61 koruny a nafty na 30,96 Kč.

Naopak nejlevnější benzin tankují řidiči v Pardubickém kraji, kde litr stojí v průměru 30,69 koruny. Diesel je nejlevnější v Královéhradeckém kraji; v průměru tam motoristé platí 30,02 Kč za litr.