Projekt Ledního medvěda na Vítězném náměstí je minulostí. Na novém návrhu se bude podílet i Penta

Na stavbě nové budovy na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích se bude podílet investiční skupina Penta Investments. Získala totiž poloviční podíl ve společnosti Vítězné náměstí, která byla dosud spojena s Kaprain Group finančníka Karla Pražáka. Nebude se přitom obnovovat kritizovaný projekt Lední medvěd, který navrhoval původní vlastník PPF.

Pozemek na Vítězném náměstí v Praze 6, na kterém vyroste nová budova, se nachází v proluce mezi ulicemi Verdunská a Jugoslávských partyzánů. „Vítězné náměstí v Praze 6 představuje významný urbanistický celek z meziválečného období. Máme dostatečné zkušenosti i know-how, abychom navrhli kvalitní stavbu, která konceptu náměstí prospěje,“ uvedl partner skupiny Penta Marek Dospiva.

„Do portfolia nemovitostí a developerských počinů skupiny Kaprain patří v současné době řada větších projektů, pro které hledáme vhodné partnery z hlediska financování i úspěšné věcné realizace. V tomto konkrétním případě jsme ho našli ve společnosti Penta,“ doplnil zakladatel Kaprain Group Karel Pražák.

Proluka mezi domy na Vítězném náměstí, kde by měla nová stavba vzniknout
Zdroj: viteznenamesti.cz

Původně vlastnila pozemek skupina PPF Real Estate, která na něm chtěla postavit projekt s názvem Lední medvěd. Proti němu však protestovali místní obyvatelé a radnice Prahy 6 předala záležitost soudu. Tento projekt by měl být minulostí. Penta i Kaprain Group chtějí nový návrh představit veřejnosti během jednoho roku. Současně budou usilovat o urovnání dosavadních sporů s městem. Městská část Praha 6 prodej zatím nechce komentovat.

Autorem projektu Ledního medvěda je Radan Hubička, s jehož jménem je spojena řada projektů. Aktuálně na Pankráci roste V Tower, třicetipatrový mrakodrap, který se rozestupuje do tvaru písmena V. Jeho architektonických dovedností ale využily i známé osobnosti. Server euro.cz například zmiňuje jeho práci na vile Romana Janouška v Praze-Podolí nebo na domě Zdeňka Bakaly na Modravě.

Penta plánuje změnit podobu okolí Masarykova nádraží

Penta je investiční skupina, založená v roce 1994. Podniká zejména ve zdravotnictví, finančních službách, výrobě, maloobchodu a v realitním developmentu. Působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově.

Příští rok by měla začít stavět nové obchodní centrum v těsné blízkosti Masarykova nádraží v pražské památkové rezervaci. První objekt chce otevřít v polovině roku 2019. Komplex osmi budov zahrnující plochu od Masarykova nádraží k Florenci by dohromady měl vyjít na 6,5 miliardy korun.