Microsoft propustí téměř tři tisíce lidí. Hlavně v divizi chytrých telefonů

Softwarový gigant Microsoft propustí dalších 2850 zaměstnanců, což je zhruba 2,5 procenta celkového počtu. Propouštění se dotkne hlavně problémových aktivit v oblasti chytrých telefonů, uvedla mluvčí společnosti. Kterých geografických oblastí se to bude týkat, však nesdělila.

V květnu Microsoft oznámil, že v divizi chytrých telefonů zruší 1850 pracovních míst, převážně ve Finsku. V aktuálně zveřejněné zprávě ale firma neupřesnila, kterých geografických oblastí se propuštění dotkne. Pouze uvedla, že se bude týkat výroby telefonů a jejich prodeje.

Microsoft v roce 2014 koupil výrobu mobilních telefonů finské firmy Nokia za zhruba 7,2 miliardy dolarů (175,7 miliardy korun) ve snaze napadnout vedoucí postavení firem Apple a Samsung Electronics.

Loni v létě pak Microsoft oznámil, že v divizi výroby telefonů zruší 7800 pracovních míst a odepíše majetek v hodnotě kolem 7,6 miliardy dolarů. Další propouštění pak firma oznámila v letošním roce.

Microsoft měl na konci června zhruba 114 tisíc zaměstnanců. Firma na počátku tohoto měsíce uvedla, že její příjmy za loňský fiskální rok klesly o devět procent. Čistý zisk se však za rok do konce června zvýšil o 38 procent díky omezení neziskových operací, jako výroby telefonů, napsaly agentury AP a Reuters.