Benzin poprvé od března zlevnil

Ceny pohonných hmot v Česku od minulého týdne klesly. Stalo se tak poprvé od března. Litr Naturalu 95 nyní stojí průměrně 29,79 korun, což je o 12 haléřů méně než minulou středu. Nafta zlevnila o šest haléřů na průměrných 28,27 korun. Vyplývá to z údajů firmy CCS.

Video Studio ČT24
video

Benzin poprvé od března zlevnil

Ceny benzinu i nafty od března rostly, předtím měsíce klesaly. Výrazně stouply zejména na přelomu května a června. Průměrná cena Naturalu se z březnových 26,43 korun za litr dostala v červnu až téměř ke třicetikorunové hranici. Od poloviny června ale ceny pohonných hmot stagnovaly.

Nejvíce za benzin zaplatí řidiči na Vysočině, a to v průměru 30,24 korun za litr. Přes 30 korun se průměrná cena Naturalu dostala ještě v Praze a v Plzeňském kraji. Nafta stojí nejvíc v hlavním městě, tamní čerpací stanice nabízejí litr průměrně za 28,89 korun.

Nejlevnější Natural 95 je v Moravskoslezském kraji, průměrně se tam za něj platí 29,38 korun. Nafta stojí 27,85 korun v Královéhradeckém kraji, což je nejméně v Česku. Pod osmadvacetikorunovou hranici se její průměrná cena dostala ještě v Pardubickém a Moravskoslezském kraji.

Podle analytiků je pokles cen benzinu způsobený opětovným snížením cen ropy na světových trzích. Žádné výrazné změny v nejbližší době neočekávají, a tak by se průměrná cena benzinu v Česku mohla znovu dostat na 29 korun za litr.