PPFI spravující také peníze Petra Kellnera získala podíl v Ingosstrachu legálně

Moskva/Praha - Skupina PPF Investments (PPFI) získala podíl v druhé největší ruské pojišťovně Ingosstrach zákonným způsobem. Rozhodl tak ruský odvolací soud. Potvrdil tím legálnost transakce, při níž kyperská společnost Durbe Ltd, která je součástí PPFI, ovládla 38,46 procenta Ingosstrachu. Zároveň odmítl odvolání Ingosstrachu proti únorovému rozhodnutí moskevského arbitrážního soudu.

„Vítáme toto rozhodnutí soudu. Je to další důkaz toho, že jsme zákonnými majiteli akcií Ingosstrachu. Věříme, že po tomto rozhodnutí ustanou pokusy managementu Ingosstrakhu pomlouvat významné minoritní akcionáře pojišťovny,“ uvedl mluvčí PPFI Jan Piskáček.
 
PPFI vede s Ingosstrachem v Rusku i další soudní spory. PPFI se u moskevského arbitrážního soudu snaží za nezákonné prohlásit rozhodnutí valné hromady pojišťovny z října minulého roku. Tehdy bylo - údajně bez vědomí PPFI - rozhodnuto o navýšení základního jmění firmy. Skupina Bazovyj Element (Basic Element) ruského miliardáře Olega Děripasky se podle PPFI takovým postupem snažila rozmělnit podíl menšinového akcionáře a vyšachovat jej tak z rozhodování. Soudní jednání bylo v pondělí přerušeno. Pokračovat má dnes.