Projekt se solárními panely umožnil přijmout stimulační plán
Spojené státy mohou buď přenechat budoucnost konkurentům, nebo se mohou tváří v tvář postavit „velké příležitosti naší doby“. „Stát, který vede svět v tvorbě nových zdrojů čisté energie, bude státem, který povede globální ekonomiku 21. století. Chci, aby takovým státem byla Amerika,“ řekl Obama.
Se solárními panely za zády uvedl, že „toto jsou základy, které se snažíme stavět po celé Americe“. Připomněl, že tyto kroky umožnilo přijetí stimulačního plánu, který schválil demokraty ovládaný Kongres krátce po jeho lednovém nástupu do Bílého domu. Ozdravný program podle něho už vytvořil „cestu k pokroku“.
Republikáni namítají, že plán zadluží příští generace
Stimulační plán, který v Kongresu čelil ostré kritice opozičních republikánů, podle Obamy vytvoří systém pobídek k využívání čisté energie při výrobě zboží, vzniku pracovních míst a ke snížení emisí znečišťujících ovzduší a vodní zdroje. Republikáni ovšem i nadále namítají, že plán příliš zadluží příští generace a nepřinese slibované výsledky.