Antimonopolní úřad posvětil vznik PPF ECM Holdingu

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) bez podmínek souhlasí s majetkovým propojením firem PPF Group N.V. a Garnet Holding B.V. Řekl to mluvčí úřadu Kristián Chalupa. Transakce je součástí projektu vytvoření společného realitního PPF ECM Holdingu společnosti PPF a podnikatele Milana Janků. Holding chce být lídrem na realitním trhu střední a východní Evropy.

Aktivity firem, sídlících oficiálně v Nizozemsku, se podle ÚOHS překrývají pouze v oblasti pronájmu nebytových prostor a developerské činnosti. „V obou těchto oblastech nedosáhne tržní podíl vzniklého holdingu takových hodnot, které by vzbuzovaly obavy z možného narušení hospodářské soutěže,“ uvedl Chalupa. V obou uvedených oblastech působí řada konkurentů.

ÚOHS transakci začal zkoumat 19. srpna. Podle údajů antimonopolního úřadu je společnost Garnet Holding společností podnikající zejména v oblastech poskytování staveb a provádění stavebních prací, maloobchodu a souvisejících služeb. Prodávajícím Garnet Holdingu je podle údajů ÚOHS nizozemská společnost Domus Eventis N.V. V tuzemsku patří Domus Eventis právě do okruhu firem spojených s Milanem Janků.

PPF Group by měl do holdingu převést kompletní portfolio svých realitních projektů. Janků pak vloží svá vybraná realitní aktiva či minoritní účasti v projektech, mezi nimi například PSJ, Domus Eventis a Carrefour SK. PPF Group N.V. bude v novém holdingu disponovat 75 procenty hlasovacích práv, Janků zbývající čtvrtinou. Janků zůstane většinový podíl v ECM Real Estate Investments A.G. (ECM REI), aktiva této firmy nejsou součástí transakce.