Pohonné hmoty mírně zlevnily

Praha - Minulý týden se nesl v duchu mírného snížení cen pohonných hmot. Nejprodávanější benzin Natural 95 se prodával v průměru za 32,58 koruny za litr, a oproti týdnu předchozímu tak o devět haléřů zlevnil. Cena motorové nafty klesla o čtyři haléře na průměrných 31,50 koruny za litr, informuje Český statistický úřad. Cena bezolovnatého benzinu Special 91 s přísadou se snížila o tři haléře na 32,06 koruny za litr. Cena plynu LPG klesla v průměru o haléř na 14,46 koruny za litr.

Minulý týden podle analytika společnosti Colosseum Petra Čermáka na trzích s ropou českým motoristům příliš nepřál: „Ropa zamířila vzhůru a vyšplhala se až k úrovni kolem 78 dolarů za barel.“ Pozitivní zprávou pro řidiče prý ale bylo posilování koruny vůči dolaru, které bude částečně tlumit dopad rostoucích cen na burze v Rotterdamu.

Navíc analytik společnosti Broker Consulting Jan Šimek se ovšem domnívá, že ceny pohonných hmot v Česku dále porostou. Týkat se to prý bude hlavně benzinu, jehož spotřeba poroste v době dovolených.

Ceny pohonných hmot pravidelně sleduje i společnost CCS. Podle jejích pondělních údajů benzin Natural 95 zlevnil o čtyři haléře na průměrných 32,31 koruny za litr, nafta zdražila o haléř na 31,21 koruny za litr.