Protesty ve Španělsku neutichají. Naopak mají ještě přibývat na síle. Tisíce lidí stále kempují na madridském náměstí Puerta del Sol. Okupují i centra dalších velkých měst. Rozhořčení lidé navíc chtějí uspořádat velkou manifestaci 11. června a další pak 19. června. Druhou v pořadí by měl provázet velký pochod k budově parlamentu. Ve hře je ale i další možnost. Ta počítá s tím, že by se 11. června uskutečnily masivní protesty před radnicemi po celé zemi.
Zástupci Barcelony zase navrhují, aby se po celé zemi rozjela auta, jejichž posádka bude informovat o krocích hnutí 15-M, jak se demonstranti označují kvůli tomu, že s protesty začali 15. května. Granadští demonstranti chtějí obsadit Alhambru – jednu z největších maurských památek v zemi.
Organizátoři protestů nazývaných Real Democracy Now nebo též Španělská revoluce své požadavky shrnují do dvou bodů: Požadují změnu volebního systému a boj proti korupci. Na dnešní demonstraci v Madridu dokonce zaznívaly hlasy, že by měla vzniknout paralelní vláda s podporou obcí. Ta by postupně nahradila tu, která vzešla z řádných voleb.
Španělsko je zemí s nejvyšší nezaměstnaností v Evropské unii. V květnu míra nezaměstnanosti vyšplhala na 20,7 procenta. Mezi mladými do 25 let činí dokonce 44,4 procent. Bez práce jsou nyní více než 4 miliony Španělů. Slabý je i ekonomický růst. V prvním kvartále tamní hospodářství vzrostlo v porovnání s loňským rokem jen o 0,8 procenta. V Evropě panují obavy, že by Španělsko mohlo být dalším kandidátem na zahraniční pomoc.