Škoda odhalila ve Frankfurtu šestou řadu

Frankfurt - Škoda Auto dnes večer před zahájením frankfurtského autosalonu poprvé představila koncept nového vozu nazvaného MissionL, který vyplní mezeru mezi Fabií a Octavií. Kompaktní liftback by měla automobilka začít dodávat na trhy v Evropě, Rusku, Číně a Indii v příštím roce. Ještě letos by se měl v Indii začít vyrábět odvozený model v provedení sedan určený pouze pro tamní trh. Uvedli to zástupci společnosti.

MissionL se podle zástupců automobilky blíží sériovému stavu, tedy vozu, který bude sjíždět z výrobních linek. Ukazuje podstatné prvky očekávané nové modelové řady, která doplní Fabii, Octavii, Superb, Roomster a Yeti. Jeho přednostmi mají být velký vnitřní prostor a přijatelná cena.

Téměř 4,5 metru dlouhý vůz s klesající zádí se velikostí blíží spíše Octavii než čtyřmetrové Fabii. Na první pohled zaujme panoramatickou střechou se zatmaveným sklem a vystupujícími blatníky, které skrývají 18palcová kola z lehkých slitin. Masku chladiče tvoří charakteristické vertikálně uspořádané lamely. Nad nimi se už modernizované logo značky nenachází v chromované ploše, ale je samostatným prvkem přední hrany kapoty.

Přední světlomety spolu s mlhovými světly evokují tvar čtyřlístku. Směrová světla a světla pro denní svícení jsou integrované do tenké linky ve spodní části hlavních světlometů. Zadní svítilny mají bílou čirou plochu s jemným krystalickým brusem. Jsou lemované červeným koncovým světlem v typickém tvaru písmene C. Ve vnitřku vozu zaujmou ergonomická sedadla, volant ve dvoubarevném bílo-béžovém provedení nebo prosvícené textilní potahy ve výplních dveří.

Škoda Auto - koncept MissionL
Zdroj: ČTK/PR

Od šesté modelové řady si automobilka slibuje, že se stane základem avizované modelové ofenzívy, v rámci které chce od příštího roku představovat každých šest měsíců nový vůz. Firma znovu zopakovala svůj plán prodávat v roce 2018 přes 1,5 milionu aut, tedy dvojnásobek toho, co loni. Za osm měsíců letošního roku Škoda prodala 583 600 vozů, což je meziročně o 18,3 procenta více. Se 60 400 prodanými vozy dosáhla značka také nového srpnového rekordu.