Hodnota stadionu, jenž přišel na miliardu korun, je podle deníku několikanásobně vyšší, než jaká byla výše půjčky. „Kroužecký nesplnil včas své závazky vůči Natlandu a přijde tak o Eden,“ konstatoval zdroj HN, který dobře zná pozadí převodu slávistického stadionu.
Výstavba nejmodernější fotbalová arény v Česku vyšla před třemi lety na přibližně jednu miliardu korun. Spolu se Slavií v ní momentálně hraje i jiný prvoligový klub Bohemians 1905. Představitelé společností Natland a E Side chystaný převod nepotvrdili. „To není věc, kterou bych mohl komentovat. Je to věc akcionářů,“ řekl HN ředitel společnosti E Side Pavel Kuka.
Oficiálně Natland i E Side zatím mlčí
Kroužecký podle informací Hospodářských novin nesplatil vůči Natlandu včas své závazky, za které byl právě stadion v Edenu jistinou. Informace o možném převodu nekomentovali ani představitelé Natlandu. „Vyjadřujeme se jen k uzavřeným transakcím,“ řekl jeho mluvčí Rostislav Starý.
Dlužná částka, za kterou má Natlandu Eden připadnout, není známa. Údajně je ale o hodně nižší, než je tržní hodnota stadionu. Aréna je totiž zatížena zatížena dluhy, jen stavební společnost Hochtief, jež stadion postavila, se s E Side soudí o 200 milionů.
Pozadí společnosti E Side je už léta obestřeno mlhou. Společnost je registrována ve Velké Británii, v Česku má pouze svou organizační složku, jejímž jednatelem je Dušan Jedinák. Existují dohady, že firmu ovládá právě Kroužecký.
Za Slavií stojí nyní Řebíček
Natland v květnu koupil 51 procent akcií Slavie od Antonína France. Později společnost podíl navýšila na sedmdesát procent. V srpnu ho od Natlandu koupil bývalý ministr Aleš Řebíček, jenž nyní vlastní 98 procent akcií klubu.