Vítkova CPI dokončila nákup budovy pražské Živnostenské banky

Praha – Realitní skupina CPI miliardáře Radovana Vítka je definitivně novým vlastníkem budovy bývalé Živnostenské banky v pražské ulici Na Příkopě. Za kancelářský objekt postavený na konci 19. století zaplatila více než 890 milionů korun. Objekt tvoří tři části s celkovou plochou přes 19 tisíc metrů čtverečních. Součástí komplexu jsou historické reprezentativní prostory, technické zázemí a garáže – tedy atraktivní kombinace pro zájemce z mnoha firemních oblastí.

Zdroj: isifa/Lidové noviny Autor: Jan Zátorský

Budova bývalé Živnostenské banky byla postavena v letech 1894 až 1896. „Oproti moderním kancelářským budovám má Živnobanka nezaměnitelné kouzlo, pramenící z jedinečnosti místa a jeho historické hodnoty. Zájem firem o tuto lokalitu je dlouhodobě velký. Centrální lokace a rozmanitost infrastruktury jsou unikátní kombinací pro malé i velké společnosti,“ uvedl generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka.

CPI Group letos uzavřela akvizice za více než 16 miliard korun. Získala tak například kancelářské objekty od PPF s dominantním nájemcem Českou pojišťovnou, soubor retailových parků v Česku a na Slovensku, Olympia centrum v Teplicích a Mladé Boleslavi nebo Obchodní centrum City Park Jihlava.

Firma investovala také do developerských projektů. Na jaře dokončila administrativně hotelový komplex CPI City Center v Ústí nad Labem. V únoru byla zahájena rekonstrukce českobudějovického hotelu Gomel, v létě začala výstavba dalšího multifunkčního komplexu pod názvem CPI City Center Olomouc a stavba obchodních areálů v Trutnově a Berouně.

Skupina CPI byla loni i letos mezi největšími realitními investory v Česku. Firma vlastní v Česku 12 600 nájemních bytů, a je tak po společnosti RPG Byty druhým největším vlastníkem bytů v zemi. Skupina vlastní a spravuje také 500 tisíc metrů čtverečních obchodních ploch, kolem 200 tisíc čtverečních metrů kanceláří a 18 hotelů.