Tři desítky lidí se zranily při nehodě autobusu, který mířil z Prahy do Hamburku

Zraněné si v sobotu ráno v Německu vyžádala nehoda autobusu společnosti FlixBus, který mířil z Prahy do Hamburku. Třicítka lidí byla převezena do nemocnic, nejméně 18 z nich ale bylo již propuštěno, informovala agentura DPA. Tři osoby utrpěly středně těžká zranění. Lidé v autobusu byli podle německé policie z Česka, Německa, Británie, Turecka, Rumunska, Albánie, Číny, Indie a Egypta. Děti mezi nimi nebyly.

Nehoda autobusu v Německu
Zdroj: ČTK/DPA Autor: Ralf Drefin

Agentura DPA s odvoláním na německou policii v sobotu ráno oznámila tři desítky poraněných. Společnost FlixBus ale nejprve potvrdila pouze tři zraněné. 

Podle zpravodaje ČT Martina Jonáše se počty zraněných ve skutečnosti nelišily. „Tam asi došlo k mírnému nedorozumění, podle policejního mluvčího bylo celkem ošetřeno v nemocničních zařízeních 31 zraněných, ovšem tři z nich mají zranění poměrně vážná, nenacházejí se však v nebezpečí života“ uvedl zpravodaj ČT.

Dopravní společnost uvedla, že v autobusu bylo 30 pasažérů a dva řidiči. Všichni byli preventivně převezeni do okolních nemocnic. Podle FlixBusu bylo již 18 lidí z nemocnice propuštěno a mohli pokračovat v cestě do Hamburku.

K nehodě, při níž se autobus obrátil na bok, došlo brzy ráno na dálnici A24 poblíž Wöbbelinu v Meklenbursku – Předním Pomořansku. Příčina neštěstí se vyšetřuje, podle policejního mluvčího v Rostocku se mohlo jednat o mikrospánek 47letého českého řidiče.

„Můžeme potvrdit, že byly dodrženy doby řízení a odpočinku,“ uvedla pro DPA společnost FlixBus.

FlixBus neví, kolik bylo v autobusu Čechů

„FlixBus s lítostí potvrzuje, že autobus provozovaný pod značkou FlixBus, který byl dnes na cestě mezi Prahou a Hamburkem, měl kolem 5:45 ráno poblíž města Ludwigslust nehodu. Podle našich aktuálních informací byli při nehodě zraněni tři cestující,“ uvedla dopoledne mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

„V současné době směřujeme veškeré úsilí k objasnění situace. FlixBus je v úzkém kontaktu s místními úřady a policií,“ uvedla dále Čmielová. Mluvčí dodala, že lidé nemusí při rezervaci jízdenek uvádět národnost, takže společnost zatím neví, kolik bylo v autobusu Čechů.

České velvyslanectví v Berlíně sdělilo, že kvůli nehodě se na konzulární a ani na diplomatickou službu zatím nikdo neobrátil.

Na místo neštěstí bylo vysláno 40 záchranářů a šest sborů dobrovolných hasičů s 68 členy i vrtulník, ten ale nakonec nebyl potřeba a mohl se vrátit na svou základnu, informovala agentura DPA.

Kvůli nehodě byla také uzavřena část dálnice mezi sjezdy na Wöbbelin a Hagenow ve směru na Hamburk.