Opravené Pendolino se po havárii u Studénky vrátilo na koleje. Úpravy stály přes 200 milionů

Pendolino zničené při nehodě u Studénky se po více než třech letech vrátilo do ostrého provozu. Kromě opravy řídicího vozu soupravy nechali železničáři ve vlaku obnovit vnitřní vybavení. Jednotka by ve čtvrtek měla ujet skoro čtrnáct set kilometrů.

Video Události
video

České dráhy už zase mohou využívat všech sedm jednotek Pendolino

V červenci 2015 vlak narazil ve Studénce na Novojičínsku ve více než 140kilometrové rychlosti do polského kamionu, který vjel na červenou na železniční přejezd a zůstal tam stát. Při srážce zemřeli tři lidé a desítky dalších se zranily.

Oprava poškozené soupravy, při které musela italská továrna Alstom řídicí vůz vyrobit z velké části znovu, stála přes dvě stě milionů korun. Po jarním návratu přišla na řadu oprava interiéru. Modernizací, při které vlaky dostaly nová sedadla, vizuální informační systém, dětské kino, nové obložení stěn a nové toalety, prošla i ostatní pendolina.

Náklady na modernizaci interiéru jednoho vlaku se pohybují kolem pětatřiceti milionů. Opravená souprava vyrazila ve čtvrtek v 7:10 hodin z pražského hlavního nádraží a po více než sedmihodinové jízdě by měla dorazit do Košic. Po krátké přestávce se vrátí do Prahy.

Jednotka bude podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského fungovat v provozu stejně jako ostatní pendolina. V příštích dnech se tak může objevovat na jiných spojích, především na hlavní části linky mezi Prahou a Ostravou, ale také na spojích Bohumín–Praha–Cheb/Františkovy Lázně.

Soupravy pendolino s maximální rychlostí 230 km/h jsou nejrychlejší vlaky v České republice. Na tuzemské železnici však mohou jezdit jen 160 km/h. Poprvé byla pendolina uvedena do zkušebního provozu před Vánocemi 2004, od prosince 2005 jezdí pravidelně na trase Praha–Ostrava a dalších exponovaných tratích.

Nehoda, po níž se nyní pendolino vrací na trať, není první, která se ve Studénce na Novojičínsku odehrála. Před deseti lety, 8. srpna 2008, tam na železniční trať spadl rekonstruovaný silniční most. Do jeho trosek narazil mezinárodní rychlík Comenius. Na místě zahynuli čtyři ženy a dva muži, dva zranění zemřeli později. Zraněno bylo 95 cestujících, z toho devět těžce. Někteří mají doživotní následky.

Policie obvinila a státní zástupce obžaloval deset lidí z obecného ohrožení. Šlo o manažery i pracovníky stavebních firem, živnostníka či jednoho úředníka. Loni je soud všechny zprostil obžaloby. Odvolací soud ještě nezasedl.