Nejkrásnější nádraží zdobí Máchův kraj. Mají ho v Doksech

Nádraží v Doksech bylo pro letošek vyhlášeno nejkrásnějším v republice. Ve finále ankety o nejkrásnější stanici zvítězilo nad třebívlickým nádražím, které přitom získalo nejvíce hlasů v internetové části ankety. Oproti minulému ročníku se titul stěhuje jen o kousek, v roce 2016 se nejkrásnějším nádražím stalo to mimoňské.

Nádraží Doksy
Zdroj: ČTK Autor: Radek Petrášek

Českolipsko se stává rájem pro ty, kdo hledají opravená a dobře opečovávaná nádraží. Po loňském vítězství Mimoně v anketě Nekrásnější nádraží, si letos odnáší tento titul nádraží v Doksech, ve finále přitom bylo ještě českolipské hlavní nádraží a také stanice Velký Valtinov. Té nakonec patří alespoň letošní titul Pohádkového nádraží.

Dokské nádraží získalo v anketě 1602 hlasů z celkových 7600, stanici Třebívlice na druhém místě považuje za nejkrásnější 1429 lidí. Třebívlické nádraží je ovšem mezi letošními finalisty výjimečné tím, že nepatří státní Správě železniční dopravní cesty, nýbrž společnosti AŽD, která letos převzala trať Čížkovice–Obrnice, na které stanice leží.

Třebívlice mají druhé nejkrásnější nádraží roku 2017

Zdroj: ČTK
Autor: Libor Zavoral

Pořadatelé z asociace Entente Florale CZ udělili také zvláštní ocenění, které získal předseda spolku Železnice Česká Sibiř Miloš Jelínek za snahu o záchranu nádraží v okolí Střežimíře na trati Praha – České Budějovice. Ta by měla po modernizaci úseku Sudoměřice–Tábor vést v nové stopě, takže původní nádraží již nebudou železniční dopravě sloužit.