Daniel Stach získal v audiovizuální sekci ocenění za nejlepší rozhovor za téma Rwandská genocida.
„Porota oceňuje připravenost novináře a komplexní přístup k tématu. V devadesátiminutovém rozhovoru dokázal udržet pozornost svou i pozornost diváka a odkrýt téma, které pro českého diváka může být mimo jeho horizont, a novým způsobem ho uvést a představit,“ píše se na stránkách soutěže.
Porotu nejvíce zaujala reportáž o analýze sesuvu na D8

Lukáš Landa
Zaměstnání
Od roku 2008 – reportér pořadu Reportéři ČT
2007 – novinář na volné noze, spolupráce s několika českými médii (Reflex, LN, ČRo, ČT, Impuls, Deník, TV Nova - Na vlastní oči)
2005 - moderátor pořadu Před půlnocí na ČT 24
2004 - externí moderace Radiofóra, ČRo-1
2004–2006 – reportér pořadu Reportéři ČT
2002–2004 – redaktor, moderátor Českého rozhlasu 6
Vzdělání
Univerzita Jana Amose Komenského Praha
VOŠ publicistiky
Jazyková škola MAVO
Gymnázium prof. Jana Patočky
„Porota oceňuje společensky vysoce aktuální téma, schopnost autora vynést na světlo neznámé skutečnosti. Dále porota oceňuje řemeslné zpracování a poutavé vyprávění celého příběhu za použití vizuálně atraktivních prvků,“ uvádí se na stránkách.
Porota vybírala vítězné příspěvky celkem v deseti kategoriích. Novinářskou cenu za rok 2016 si odnesli také Jan Moláček z Aktuálně.cz, Lukáš Valášek z MF Dnes, Tomáš Poláček z Reportér magazínu, Daniel Prokop z Práva, redakce HlídacíPes.org, kolektiv Lidových novin, Kirill Ščeblykin a Filip Zajíček ze Student Times či redaktorky Českého rozhlasu Brit Jensen a Magdalena Sodomková.
Česko-slovenskou cenu veřejnosti si pak odnesl Martin Veselovský z DVTV.
Soutěž Novinářská cena pořádá v České republice Nadace Open Society Fund Praha. Partnerem soutěže jsou Ashoka Česká republika, Konrad-Adenauer-Stiftung, Nadácia otvorenej spoločnosti Bratislava - Open Society Foundation, NEWTON Media, Syndikát novinářů České republiky a Velvyslanectví Spojených států amerických.