Červená, čerstvá a česká. Ve speciálním skleníku právě sklízejí první rajčata

Zemědělci z Haňovic na Olomoucku sklízejí první rajčata, která vypěstovali v nedávno postavených sklenících. Haly o rozloze necelých tří hektarů v tuzemsku nemají obdobu. Výhodou českých rajčat má být rychlé dodání zákazníkovi.

Video Události
video

Události: Čerstvá česká rajčata i v zimě

Červené trsy rajčat vybírá Lenka Linková už podruhé za týden. První zimní sklizeň vážila tunu, druhá bude ještě větší. „Rajčata sklízíme komplet červená, aby se k našim zákazníkům dostala zralá a nedozrávala někde po cestě v kamionu,“ říká zaměstnankyně zemědělského družstva Lenka Linková.

Podle zemědělců z Haňovic je to výhoda, na kterou chtějí lákat zákazníky. „Český trh není vykryt českou produkcí a myslíme si, že kvalitativně jsme schopni dodat daleko lepší zboží, než které se k nám dováží,“ míní předseda ZD Haňovice Václav Kuba.

Lenka Linková sklízí keříčky červených rajčat
Zdroj: ČT24

Rajčata pěstují v kokosových matracích. Bílé hadičky k nim pravidelně přivádějí vodu, a rajčata tak rostou rychle. Dosahují výšky až 12 metrů, bez vysokozdvižné plošiny by se proto pěstitelé neobešli.

„Rajčata jsou těžká a rostlina by se zlámala, tak je vyvazujeme na špagátky, které potom povolujeme a snižujeme výšku rostliny, aby se dala sklízet ze země,“ vysvětluje Pavlína Zapletalová.

Pěstování rajčat ve skleníku v Haňovicích na Olomoucku
Zdroj: ČT24

Rajčatové lány ve velkých sklenících opylují čmeláci. Ročně by se v Haňovicích mohlo vypěstovat až 750 tun rajčat, tedy necelé procento spotřeby v Česku.

Díky bioplynové stanici je družstvo téměř nezávislé na okolí – teplo a elektřinu si tady vyrábí sami. Právě proto si mohou pěstování rajčat dovolit.

V prodejnách zatím rajčata z Haňovic nabízí jeden obchodní řetězec. Stojí podobně jako ta z dovozu.