Příběh těžce popáleného muže má šťastný konec. Horník se vrací do života

Před rokem přežil v dole Darkov na Karvinsku výbuch metanu s popáleninami na devadesáti procentech těla. Lékaři mu příliš šancí nedávali. Teď se ale osmatřicetiletý muž, invalidní důchodce, snaží pomalu vracet k životu, který žil před tragédií. Po dlouhé době se Michal Koleno vrátil s mladším synem na dětské hřiště.

Půl roku strávil v nemocnici, potom měsíce rehabilitace a teď se dlouhé odloučení od rodiny snaží dohnat. Na první pohled vypadá Michal Koleno jako zdravý muž.

Nezvyklé na něm jsou návleky. Aby se mu dobře hojily jizvy po popáleninách, musí je nosit prakticky nepřetržitě. „Nejvíce mne trápí ruce, hybnost rukou. A běhat už nebudu, ledva chodím,“ říká těžce popálený horník.

Lékaři jeho žárem spálené tělo zachránili pomocí speciální metody a nedávno absolvoval další výjimečnou operaci. Rok starou tragédii, která mu vzala tři kolegy, ale hlavně kamarády, si Michal připomněl sám. „Byl jsem klukům na hrobu a nebylo to nic příjemného, samí mladí chlapci. Škoda, že se to muselo stát,“ vzpomíná na důlní neštěstí.

Video Události
video

Příběh popáleného horníka

Zdroj: ČT24

Pod zemí pracoval sedmnáct let. V srpnu 2015 se při ražbě nové chodby uvolnil kus horniny, chodbu zaplnil metan a začal hořet. Při stejné práci zemřel dvacetiletý horník i letos v lednu.