Na tábory letos vyjíždí více dětí z chudých rodin

Na tábory letos vyjíždí víc dětí ze sociálně slabých rodin, které nemají peněz nazbyt. Leckde totiž mohou vyrazit zadarmo nebo jen za pár stovek. Peníze na to našly některé radnice, kraje i úřad práce.

Video Události
video

Na tábory letos vyjíždí více dětí z chudých rodin

Letos na tábor do Žihle přijelo 26 dětí, program jim tam zpestřili i vojáci. Další děti mají možnost ještě v polovině srpna na příměstském táboře v Praze. Účastníky vybírají sociální pracovníci. Většinou jsou to školáci, kteří žijí s jedním rodičem.

„Chceme jim pomoct. Děti k nám chodí během roku do klubu. Ony by jinak na tábor nejely,“ říká zástupce ředitele Domu dětí a mládeže na Praze 2 Liboslav Matoušek.

Cena za týdenní pobyt se stravou i noclehem stojí rodinu maximálně dvě stě korun. Na zbytek získali organizátoři peníze od pražského magistrátu a městské části. „My jsme v rozpočtu na to měli částku sto tisíc korun,“ upřesňuje starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Peníze pak organizátoři táborů využívají na provoz, dopravu, ubytování. „Samozřejmě nakupujeme například víc pláštěnek a některého oblečení,“ říká vedoucí tábora Radana Srncová.

Podobné tábory letos podpořily třeba městská část Prahy 5, Hradec Králové, Jihomoravský kraj i neziskové organizace. A úřad práce zase před prázdninami vyplatil jednorázové dávky. Na zájmové kroužky, školy v přírodě a tábory šlo skoro 1,5 milionu korun.