Teploty překonají třicítku, vzápětí přijde déšť a bouřky

Léto se vrací jako bumerang. Teploty během týdne vystoupají až nad 30 stupňů Celsia. Zatímco v první polovině týdne bude ještě chladněji, ve druhé polovině pracovního týdne začnou opět letní vedra. A vzápětí déšť a možná i bouřky. Ty poznamenají i víkend.

Video Meteoroložka: Na severovýchodě bude zataženo a chladněji
video

Meteoroložka: Na severovýchodě bude zataženo a chladněji

Nejjasnější počasí by mělo být během třetího prázdninového týdne od pondělí do středy. Zatažená či oblačná obloha by mohla být pouze na severovýchodě Česka, výjimečně se objeví přeháňky. Postupně také budou stoupat nejvyšší denní teploty – od pondělních 22 až 26 stupňů Celsia až do čtvrtka, kdy může být 27 až 31 stupňů.

V té chvíli by ale měly přijít i bouřky. „Od západu během odpoledne dorazí mraky. Ty přenesou večer na západ a severozápad Čech přeháňky, zřejmě i bouřky,“ popsala čtvrteční zhoršení počasí meteoroložka Zuzana Krejčová. Zejména v Čechách déšť neustane, pršet bude i v pátek, na Moravě a ve Slezsku by naopak v pátek mohlo být polojasno. Srážky, přeháňky a ojediněle i bouřky očekávají meteorologové také o víkendu.

Z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu vyplývá, že nadcházející dva týdny budou nejspíše vrcholem letošního léta. Teploty budou koncem července odpovídat dlouhodobému průměru, ale až vstoupí prázdniny do své druhé poloviny, ochladí se. „První polovina srpna přinese chladnější počasí, zejména začátek srpna bude pravděpodobně teplotně podprůměrný,“ uvedli meteorologové.