Policie stíhá organizovanou skupinu s Rittigem a Dvořákem kvůli zakázkám DPP

Policie obvinila čtrnáct lidí, že jako organizovaná skupina ovlivňovali zakázky pražského doprvního podniku a v jejich rámci prali špinavé peníze v pražském dopravním podniku. Jsou mezi nimi i bývalý ředitel DPP Martin Dvořák a lobbista Ivo Rittig, informovala Mladá fronta Dnes.

Ivo Rittig
Zdroj: ČTK Autor: Rittig&Partners

Kvůli údajně zmanipulovaným zakázkám v pražském dopravním podniku policie již dříve obvinila řadu lidí včetně Rittiga a Martina Dvořáka. Nové stíhání se týká organizované skupiny, ve které měli podle MF Dnes oba figurovat. Státní zástupce však konkrétní jména neuvedl.

 

Skupina měla podle vyšetřovatelů od roku 2008 až do minulého roku ovlivňovat zakázky na SMS jízdenky, tisk jízdenek a prodej předplatních kuponů. Například výběr provozovatele prodejen kuponů označila policie za předražený o 50 milionů. Ze zakázek měla profitovat skupina lidí, která peníze složitým systémem legalizovala. Prý procházely několik firmami z daňových rájů, většinou se měly předávat prostřednictvím smlouvy o úvěrovém limitu.

Video Zprávy v 16
video

Rittig a Dvořák obviněni kvůli DPP

Rittig a Dvořák obviněni kvůli DPP

Jiří Hynek: Obvinění navazuje na kauzu jízdenek

Redaktor ČT Jiří Hynek míní, že nové obvinění navazuje na předchozí stíhání kvůli jízdenkám. "Sice byla daná škoda 17 haléřů za jízdenku, nicméně reálnou škodu policie zatím neměla. Proto přistoupila k dalšímu obvinění," popsal.

Martin Dvořák odmítl, že by ovlivňoval výsledky výběrových řízení, a že by byly zakázky předražené, jak tvrdí policisté. "Já i celá moje rodina se velice těšíme, jak to vše bude policie prokazovat," řekl deníku bývalý ředitel dopravního podniku, spolu s nímž je obviněna i jeho matka.