Na pražském Újezdě dopoledne vykolejila tramvaj a lehce zranila dvě osoby

Praha - Na Malé Straně u zastávky Újezd dnes dopoledne vykolejil druhý vůz tramvajové soupravy, který poté narazil do napájecího sloupu trolejového vedení. Provoz ve směru k Andělu se zhruba na půl hodiny zastavil, v opačném směru jezdily tramvaje normálně. Dvě lehce zraněné osoby byly po ošetření v motolské nemocnici podle mluvčí Evy Jurinové propuštěny domů.

„Tramvaji linky 9, která jela ve směru z centra, vykolejil na Újezdě zadní podvozek druhého vozu,“ popsal nehodu dispečer Dopravních podniků. Vykolejení podle vrchního inspektora Drážní inspekce Praha Jána Pristacha způsobil železný klín v prostoru výhybky, který policisté našli na místě. Médiím pak ukázali jeho nákres a nevyloučili, že ho někdo mohl v koleji nechat úmyslně. „V současné době celou událost prošetřují policisté oddělení dopravních nehod a zatím nelze spekulovat, zda se bude jednat o přestupek či trestný čin,“ sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Náraz byl tak silný, že ochranná část sloupu praskla a střepy z rozbitého okna tramvaje zranily několik lidí, které záchranáři ošetřili na místě. Jednadvacetiletou dívku s naraženou hlavou a čtyřiadvacetiletého muže s úrazem ruky a nohy pak odvezli do nemocnice.

Podle mluvčí pražské záchranky Jiřiny Ernestové vypadala situace na místě zpočátku dramaticky, ale nakonec záchranáři ošetřili jednadvacetiletou dívku s naraženou hlavou a čtyřiadvacetiletého muže s úrazem ruky a nohy. „Oba lehce zranění, žena a muž, byli po ambulantním ošetření propuštěni domů a jsou naštěstí v pořádku,“ dodala mluvčí nemocnice Eva Jurinová.

Vyšetřovací důstojník pražských hasičů uvedl, že u nehody vůbec nezasahovali. Tramvaje nejezdily od 10:56 do 11:35 ve směru Újezd - Anděl, v opačném směru byla doprava normální. Škodu na tramvaji odhadla drážní inspekce na zhruba půl milionu korun. 

Napájecí sloup trolejového vedení na pražském Újezdě, do kterého narazil vykolejený druhý vůz tramvajové soupravy.
Napájecí sloup trolejového vedení na pražském Újezdě, do kterého narazil vykolejený druhý vůz tramvajové soupravy.