Na neoploceném úseku dálnice D47 srazilo auto další divočáky

Klimkovice (Novojičínsko) - Na neoploceném úseku dálnice D47 nedaleko Klimkovic na Novojičínsku zabil osobní automobil tři mladé divočáky. Nehoda se stala v sobotu kolem jedenácté večer. Řidič vyvázl bez zranění. Podle klimkovických myslivců vběhlo řidiči do cesty celé stádo divokých prasat. Jen pár metrů od místa nehody srazil divočáka vůz cizinecké policie v srpnu.

Divočáci vběhli řidiči pod kola poblíž dálničního sjezdu na Klimkovice. U nehody zasahovala dálniční policie z Ostravy-Přívozu a tři mrtvá zvířata převzal myslivecký hospodář. „Na místě jsme se byli podívat ještě ráno, protože jsme měli podezření, že řidič srazil ještě jeden kus. Podle stop kolem jich tam muselo být hodně. Řidič prý tvrdil, že před sebou najednou uviděl velkého divočáka a spoustu malých. Do tří narazil, než stihl zabrzdit,“ řekl myslivec z Klimkovic Jiří Langer.

Na neoploceném dálničním úseku podle něho srazili řidiči během pěti měsíců nejméně čtyři divočáky, srnu i lišku. Klimkovičtí myslivci písemně upozornili na kritickou dopravní situaci Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD). Ve svých dopisech požadují, aby byl zhruba dvoukilometrový úsek dálnice také oplocený. ŘSD totiž během října dokončilo oplocení vedlejších čtyř kilometrů dálnice mezi Ostravou a Klimkovickým tunelem. Z ŘSD jim zatím nepřišla žádná odpověď.

„Za zhruba tři miliony korun jsme oplotili kritická místa, která navrhli sami myslivci. Projektovou dokumentaci jsme provedli na základě jejich požadavků. Nic dalšího v plánu nemáme. Pokud budeme mít další podněty, jako správci komunikace se jimi budeme zabývat,“ reagovala mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Zda bude v budoucnu oplocený i kritický úsek u Klimkovic, nedokázala říci.

/*json*/{"map":{"lat":49.7679611,"lng":18.1809998,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.769735012248,"lng":18.123321533203,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Sele prasete divokého
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24