Na Opavsku narazil osobní vlak do kamionu, většina cestujících se zranila

Otice (Opavsko) – V Oticích na Opavsku se ve středu odpoledne srazil osobní vlak s kamionem. Nehoda se stala krátce po páté hodině na křížení lokálky z Hradce nad Moravicí do Opavy a místní komunikace, která spojuje Otice se silnicí I/57. Při havárii se zranilo třináct cestujících. V motorovém voze jich jelo devatenáct.

Zdravotníci ošetřili třináct lehce zraněných lidí. „Jednalo se o poranění hrudníku, krční páteře a dolních končetin,“ řekl mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl. Všichni zranění už nemocnici v pořádku opustili.

Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu u Otic-Rybníčků. Podle tiskového mluvčího moravskoslezských hasičů vlak narazil do nákladového prostoru kamionu s plachtou, který převážel tunové pytle s krevní moučkou.

Třiačtyřicetiletý řidič vjel na přejezd v době, kdy se k místu blížil vlak. Řidič zřejmě dával přednost protijedoucím vozidlům a neuvědomil si, že vjíždí na přejezd.

„Nákladní auto a vlak jely souběžně. Kamion těsně před vlakem odbočil vlevo a vjel do kolejiště. Vlaková souprava narazila do jeho zadní části. Strojvedoucí stihl použít rychlobrzdu a opustit kabinu,“ popsal kolizi mluvčí opavské policie René Černohorský.

V místě nehody je už trať 315 z Opavy do Hradce nad Moravicí průjezdná.

/*json*/{"map":{"lat":49.9159722813,"lng":17.8912353516,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.903238402918,"lng":17.884476184845,"type":"3","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/