Dráhy posílí kvůli konci prázdnin dvě desítky vlakových spojů

Praha - České dráhy očekávají o víkendu masivní nápor na železnici. Lidé se vracejí z prodlouženého volna a zimních dovolených, a tak jsou některé spoje posíleny. Mimo jiné také pendolina - místo jednoho pojedou na trase z Prahy do Ostravy ve stejný čas hned dvě za sebou. Přesto je už teď jasné, že to stačit nebude. Některé zítřejší vlaky jsou už nyní beznadějně vyprodané.

Na začátku a konci každých prázdnin je pohled na dálkové vlakové spoje stejný - přeplněná kupé, lidé v uličkách či na zemi a dlouhé fronty u přepážek. Už nyní je při pohledu na internetový prodej Českých drah vidět, že volných míst na frekventovaném spoji z Prahy do Ostravy mnoho není. „Byli bychom rádi, kdyby lidé využili naší služby teletiket. Volná místa, která máme, jim můžeme zarezervovat nebo jim je prodat po telefonu, nemusí být ani u internetu,“ radí operátor call centra ČD Jan Jelínek.

Dohromady budou České dráhy přidávat v neděli vagony asi k 20 spojům, kapacita vlaků tak bude zvýšena zhruba o 2 000 míst. „To je maximum, které jsme schopni nabídnout. Laicky řečeno, všechno, co má kola, bude na kolejích,“ uvedl mluvčí drah Ondřej Kubala.

Video Reportáž Luboše Rosího
video

Reportáž Luboše Rosího

Kromě nejžádanější relace Ostrava - Praha posilují soupravy i v dalších směrech, ať už ze Vsetína, Luhačovic, posílí také spoje z Opavy do Olomouce přes Krnov, rychlík Jeseník - Brno, rychlíky z Ostravy do Brna a celá řada dalších spojů. Další přeplněné spoje pak čekají České dráhy v pondělí ráno, i v tomto čase šest vytipovaných spojů posilují dalšími vagony.

České dráhy posilují nejvytíženější spoje
České dráhy posilují nejvytíženější spoje