Armáda rozprodává nepotřebný majetek, zájemce čeká V3S i Jawa 50

Praha – Armáda chystá rozsáhlou výprodej vozového parku i nemovitého majetku. Zastaralé V3S nahradily nové tatry, ojeté škodovky vyměnila za nové. Ministerstvo proto čeká zájem především z řad fanoušků staré techniky a od majitelů auto či army bazarů. Skříňová verze V3S lze například pořídit od 50 do 100 tisíc korun. Zájemci si mohou vozy i prohlédnout, své nabídky ale musí podat nejpozději do 8. října 2009. Bere ten, kdo nabídne nejvíc. Za posledních osm let prodal resort nepotřebný majetek za 1,6 miliardy korun.

„Soutěž se týká pěti stovek nákladních i osobních automobilů, motocyklů, přívěsů a návěsů a další speciální techniky,“ uvedl Jan Pejšek z tiskového odboru ministerstva obrany. Fanoušci staré techniky, která bude prodána bez technických průkazů, se mohou těšit i na Tatry 138, autobus Karosa, motocykl Jawa 50 nebo babettu. Armáda ale nabízí i buldozer, sněžnou frézu nebo staré favority a felicie.    

Stejně jako auta chce ministerstvo rozprodat i staré počítače a telefony. Na prodej jsou ale i nepotřebné nemovitosti. Soutěž na prodej 34 objektů a pozemků odstartuje v úterý. V nabídce je například areál Brněnského letiště Slatina, pevnost v Bystrovanech u Olomouce nebo muniční sklad v Dětřichově nad Bystřicí. Za Želatovická kasárna v Přerově chtějí úředníci 130 milionů korun.