Počasí na houpačce: Dnes ochlazení, koncem týdne znovu tropy

Praha - Koncem týdne se do Česka opět vrátí tropická horka, chladnějšího vzduchu si tak lidé užijí jen dnes a zítra. Zatímco dnes mají panovat teploty kolem 23 stupňů Celsia, v druhé polovině týdne bude teplota opět postupně vzrůstat. O víkendu a příští pondělí by se rtuť teploměru mohla vyšplhat na 32 až 35 stupňů. Do Česka se vrátí tropy.

Jak informoval Český hydrometeorologický ústav, v současné době přes Moravu dál k východu postupuje slabá studená fronta. Na Vysočině a ve východní části republiky je zataženo a slabě prší. Na Moravě a ve Slezsku ještě dnes může pršet vydatněji. Přeháňky a ojediněle i bouřky se ovšem objeví i na západě země. Teplota by neměla přesáhnout 24 stupňů Celsia, na horách bude maximálně 15 stupňů.

O víkendu opět k vodě

Přeháňky meteorologové očekávají i ve středu, přičemž po ránu se mohou místy vytvořit kvůli vysoké vlhkosti vzduchu i mlhy. Večer a v noci se bude ale již vyjasňovat. Od středy se pak bude postupně oteplovat až k 30 stupňům Celsia v dalších dnech, přičemž v pátek by v nížinách mohlo být až 32 stupňů. Podle předpovědi teploty porostou i o víkendu a příští pondělí, kdy by mohly být dokonce dosaženy nové teplotní rekordy.

Tropická vedra podle ČHMÚ v první polovině dalšího týdne vystřídá mírné ochlazení s bouřkami a přeháňkami.