Řidič auta nepřežil u Rychaltic srážku s kamionem

Frýdek-Místek - Dopolední srážku s kamionem nepřežil u obce Rychaltice na Frýdecko-Místecku řidič osobního auta. Na místě potom havarovaly i další dva kamiony, uvedl mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec. Dopravu na důležitém tahu do Polska a na Slovensko museli policisté na několik hodin odklonit přes Ostravu a Brušperk. Silnici I/48 se tam podařilo úplně zprůjezdnit až odpoledne krátce po druhé hodině, informovalo o tom Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala po deváté hodině na hlavním tahu mezi Novým Jičínem a Frýdkem-Místkem. Řidič zeleného peugeotu tam přejel dvojitou čáru a vjel do protisměru, kde se v tu chvíli předjížděly dva kamiony. Podle Petra Maralíka z frýdeko-místecké policie byl náraz naprosto neslučitelný s jeho životem a na místě byl mrtev. Řidič kamionu se ještě snažil srážce s protijedoucím autem vyhnout a nakonec skončil na traumatologické ambulanci, kde je mimo akutní nebezpečí života.

O obrovském štěstí může mluvit řidič třetího kamionu, který v době nehody místem projížděl. Trosky osobního auta jen těsně minuly boční okno jeho kabiny.

Video Reportáž Radka Wiglasze
video

Reportáž Radka Wiglasze

Nehoda tak zablokovala na více jak dvě hodiny hlavní tah z Nového Jičína do Frýdku-Místku. Doprava tak musela být odkloněna na místní komunikace.

/*json*/{"map":{"lat":49.652515498255,"lng":18.204002380371,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.649848130258,"lng":18.216361999512,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Hasiči u dopravní nehody
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24