Po střelbě v tramvaji zemřel muž, policie prosí o pomoc

Praha – Prozatím neznámý pachatel dnes v noci v tramvaji v Praze-Hostivaři zastřelil 34letého muže. Zasáhl ho do hlavy, muž zraněním podlehl. Policie po střelci pátrá, nevylučuje přitom, že pachatelů může být víc. Za spáchání trestného činu vraždy jim hrozí vězení v délce deset až 18 let.

Podle policie se případ stal pravděpodobně na konečné zastávce tramvaje číslo 22 v ulici plk. Mráze přibližně deset minut po 01:00. Řidič tramvaje si tam po vystoupení cestujících všiml muže sedícího v přední části soupravy. Myslel, že spí, a proto ho chtěl vzbudit. Přitom ale zjistil, že muž má na hlavě zranění. Řidič proto okamžitě přivolal záchrannou službu a policii. Lékař zjistil, že muž je mrtvý a zemřel na následky střelného poranění.

Pražská policie proto případ vyšetřuje jako podezření z trestného činu vraždy. Požádala o pomoc případné svědky události, zejména všechny cestující, kteří po půlnoci cestovali tramvají jedoucí na lince číslo 22 z Bílé Hory do Hostivaře. Svědci se mají ozvat na linku tísňového volání. Ozvat se mají rovněž lidé, kteří mrtvého znali.

Video Reportáž Pavla Štrunce
video

Reportáž Pavla Štrunce

Kriminalisté už zjistili, že muž nastoupil do tramvaje těsně před 00:45 na zastávce I. P. Pavlova, kde předtím asi sedm minut stál opřený o zeď provozovny rychlého občerstvení KFC. Po nastoupení do prvního vozu soupravy si sedl na přibližně páté sedadlo v řadě za řidičem. Na sobě měl černou bundu, tzv. bomber, pod níž měl zelenou mikinu s nápisem „Budějovická“ na hrudi. Místo písmene „o“ byla na mikině vyobrazená lebka. Pod mikinou měl ještě další mikinu, tentokrát černou a s kapucí, kterou měl na hlavě. Dále měl na sobě seprané, v dolní části ohrnuté džíny, a černé kanady.

/*json*/{"map":{"lat":50.053735902695,"lng":14.536864757538,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.053370802765,"lng":14.537272453308,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Neznámý pachatel zastřelil v noci na 5. února v tramvaji v pražské Hostivaři čtyřiatřicetiletého muže, Rudolfa Slavíka z Prahy (na snímku).
Zdroj: ČTK
Autor: ČTK