Zastupitel Prahy 9 vařil pervitin, zatčen byl při razii

Praha - Policie včera zatkla a obvinila z několika trestných činů 41letého zastupitele Prahy 9. Je podezřelý, že s dalšími jedenácti lidmi vyráběl a prodával pervitin. Gang měl zároveň ukrást několik dodávek. Podle informací ČT24 jde o zastupitele ČSSD Petra Müllera. Místní organizace strany se ho chystá během několika dní vyloučit. Spolu s ním zatkli kriminalisté 18 lidí, v případě odsouzení jim za přechovávání drog hrozí až deset let vězení.

Zatýkání se odehrálo přímo v Müllerově bytě, ve kterém bydlí s manželkou a dvěma dětmi a kde byla také nalezena varna. Plynovou pistoli a věci potřebné na výrobu drog měl ve spíži, hned vedle dětské výživy. Kvůli Müllerovu obvinění se dnes mimořádně sešla rada Prahy 9, která zastupitele odvolala ze všech komisí, v kterých v městské části působil. „Usnesení bylo přijato na základě závažných informací sdělených policií České republiky,“ řekl zastupitelům starosta Prahy 9 Jan Jarolím (ODS).

„Pokud se ukáže, že v bytě Petra Müllera bylo nalezeno zařízení pro výrobutvrdých drog, považuji za zcela zásadní, aby se bezodkladně vzdal mandátuzastupitele v Praze 9 a ukončil členství v sociální demokracii,“ sdělil náměstek primátora Karel Březina (ČSSD).

Video Reportáž Kamily Štichové
video

Reportáž Kamily Štichové

Varna byla přímo u zastupitele

Müller na vysočanské radnici zasedal v komisi bezpečnostní, školské, kultury a sportu a informatiky. Müller na dnešním jednání zastupitelstva chyběl. Jeho kolegové z ČSSD uvedli, že jsou informacemi jeho o obvinění šokováni. „Osobně bych si velmi přál, kdyby obvinění byla lichá,“ dodal Jarolím. „Pokud se to potvrdí, tak si myslím, že sociální demokracie k tomu přistoupí poměrně radikálním způsobem. Tohle nepovažujeme za něco, o čem sedá diskutovat,“ dodal ještě před zasedáním rady k zadržení svéhospolustraníka šéf sociální demokracie v Praze 9 Lukáš Plachý.

Policejní mluvčí Tomáš Hulan doplnil, že zbývajících šest lidí z osmnáctičlenné skupiny se právě nacházelo v bytech obviněných, které policisté zatýkali. Posléze podle něj vyšlo najevo, že na dva z nich bylo vyhlášeno celostátní pátrání a jednoho hledá i Interpol.

Zásah proti drogovým dealerům
Zásah proti drogovým dealerům
Více fotek
  • Zásah proti drogovým dealerům autor: Policie ČR, zdroj: Policie ČR http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2363/236228.jpg
  • Věci nalezené u zastupitele Müllera autor: Policie ČR, zdroj: Policie ČR http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2363/236230.jpg