Podzimní volební kampaň ODS povede exministr Drobil

Praha - Kampaň ODS do podzimních senátních a krajských voleb povede její místopředseda Pavel Drobil. Předseda strany Petr Nečas jej pověřil vedením technického štábu pro přípravu kampaní. Později by se měl Drobil stát také politickým šéfem kampaně občanských demokratů. Informuje o tom server Euro.cz.

„V tomto okamžiku ODS ustanovila technický štáb, který zajišťuje po technické stránce přípravu na krajské a senátní volby. Jsou tam především zaměstnanci hlavní kanceláře ODS, předseda strany mne na pondělním jednání výkonné rady pověřil, abych ve skupině zastupoval grémium ODS,“ uvedl místopředseda strany Pavel Drobil.

To, že má být jmenován i politickým šéfem kampaně, ale zatím bývalý ministr životního prostředí nepotvrdil. „Politický štáb budeme ustavovat zřejmě až v březnu. Práce na volební kampani mne zajímá, ale zatím to víc neřeším,“ dodal pro Euro.cz.

Podle serveru může Petr Nečas jmenováním Drobila na pozici šéfa volebního štábu vydělat. „Pokud občanští demokraté volby podle očekávání tvrdě prohrají, bude zodpovědnost předsedy ODS 'odkloněna' na jednoho z jeho nynějších nejloajálnějších spojenců Drobila,“ píše Euro.cz. Drobilovi prý zase případná volební porážka již nemůže přitížit, jeho pozice ve straně je po aféře ve Státním fondu životního prostředí více než nahnutá.

Petr Nečas
Zdroj: ČTK
Autor: Libor Zavoral

Drobil byl do čela kampaně jmenován, přestože stále ještě nebyla uzavřena kauza údajné korupce na Státním fondu životního prostředí z doby, kdy byl ministrem životního prostředí. Po dohodě s Nečasem tehdy kvůli aféře rezignoval.

Policie v půlce června případ odložila. Následně se však dostala do sporu se státním zastupitelstvím o to, zda jednala, či nejednala na jeho pokyn. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman kauzu znovu otevřel v listopadu.