Policie opět roztáčí pražský dopravní podnik

Praha - V pražském dopravním podniku znovu zasahuje policie. Kriminalisté si došli pro další podklady k trestním oznámením, která kvůli nevýhodným zakázkám před časem připravil advokát Václav Láska. O zásahu policie informoval server Týden.cz.

Asi desítku velkých zakázek z minulosti nechal podnik letos prověřit, prověrka ukázala na jejich nevýhodnost a předražení. Policie si pro důkazy do pražského dopravního podniku přišla už v srpnu poté, co bývalý ředitel Vladimír Lich podal kvůli těmto smlouvám trestní oznámení. Pro podnik je připravil právě Láska.

Policie podle informací serveru navštívila v kanceláři bývalou šéfku dopravního podniku a nynější ekonomickou ředitelku Magdalenu Češkovou. „Mohu potvrdit, že tam skutečně probíhá procesní úkon,“ cituje server vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou.

Policie může být u Češkové i kvůli trestnímu oznámení, které se týká přímo její osoby. „Vím o trestním oznámení, které směřovalo přímo proti paní Češkové a týkalo se nákupu IT techniky od firmy CSC Computer Sciences. O zásahu jako takovém nevím, ale týkat by se mohl právě této věci,“ řekl serveru Václav Láska, který se skupinou auditorů rozplétal problematické zakázky dopravního podniku.

Podle mluvčí podniku Anety Řehkové zásah s novým trestním oznámením nesouvisí. „Policie si přišla pro doklady k trestním oznámením, která připravil pan Láska,“ uvedla Řehková.