Za kanibalskou restaurací v Německu stojí skupina vegetariánů

Berlín - V Berlíně se chystá otevření nové restaurace, která vyvolala obrovské pozdvižení. Na svých internetových stránkách totiž zveřejnila inzerát, že hledá dárce lidských orgánů a volnomyšlenkářského chirurga. Podnik zároveň uvádí, že se při sestavování jídelního lístku nechal inspirovat stravovacími návyky amazonského kmene Waricaca, který je známý svým kanibalismem. Nikdo v jednu chvíli nevěděl, jestli to je drsná reklama nebo zda se mělo jednat opravdu o restauraci pro lidojedy. Pravda se ukázala až nyní - na lidském mase si nikdo nepochutná, šlo pouze o poněkud kontroverzní kampaň militantních vegetariánů

Internetové stránky nové berlínské restaurace způsobily rozruch. Web totiž vyzýval zákazníky, aby restauraci věnovali jakoukoli část svého těla. „Po zdravotní prohlídce se můžete rozhodnout, kterou část těla nám věnujete,“ píše se konkrétně na stránkách.

Kde restaurace stojí, se do poslední chvíle tajilo. Stránky uvádí, že filozofie podniku se inspiruje v životě kanibalského brazilského kmene Waricaca. Kuchyně restaurace Flimé prý kombinuje nejlepší tradiční ingredience kultury Wari s tradičními brazilskými recepty. Nahlédnout můžete i do jídelníčku. Podle internetových stránek by měla restaurace otevřít 8. září, na dnešek ale podle zpravodajky v Německu Evy Pláničkové majitel připravil první ochutnávku jednohubek. Těch se ale nikdo netknul. Všichni mají před očima inzerát, že nová restaurace hledá dárce lidských orgánů a taky volnomyšlenkářského chirurga.

Dárců se prý našlo 50

Zpráva o tom, že se v Berlíně sestavuje prapodivně extravagantní menu, vyvolala pozdvižení a taky otázky, kam až se dá zajít ve snaze upoutat pozornost. Vlna pohoršeného zájmu se přelila i daleko za německé hranice. Dohady o tom, kdo je zvrácený kuchař, plnily internet. Rozuzlení přišlo záhy - z kanibalů se vyklubali militantní vegetariáni.

„Chtěli jsme upozornit na fakt, že na světě se konzumuje příliš mnoho masa. Rozjelo se to pak úplně samospádem. Na sociálních sítích se vytvořily skupiny bojující proti restauraci. V internetové dražbě ale o naši paštiku z lidského masa zájem byl. Poslední nabídka byla 539 eur za 100g,“ uvedl spoluautor kampaně Thomas Richter z organizace Spolek vegetariánů.

„Lidi to většinou vnímali jako nevkusnou kampaň. Psané hranice v naší branži nejsou. Ale tohle bylo myslím moc. Spolek vegetariánů si tímhle nepomohl,“ míní odborník na reklamu Christian Fox. Podle komentářů se jedná o morálně sporný reklamní švindl. Kdyby ale nebyl, o surovinu by nouze nebyla. Části těla totiž údajně nabídlo na 50 lidí.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Svět

Trump uvalí kvůli Grónsku clo na některé evropské země

Americký prezident Donald Trump oznámil desetiprocentní clo na Dánsko, Norsko, Švédsko, Francii, Německo a další země kvůli jejich postupu ohledně Grónska. V platnost mají vstoupit 1. února. Od června se pak mají zvýšit na 25 procent. Trvat mají, dokud se neuzavře dohoda o Grónsku. Trump dlouhodobě hrozí zabráním ostrova, evropské země tam v posledních dnech vysílají své vojáky.
17:36Aktualizovánopřed 59 mminutami

V Radě pro Pásmo Gazy jsou Blair, Rubio či Kushner, předseda je Trump

Bílý dům v pátek večer oznámil složení vedení Rady míru pro Pásmo Gazy, jejíž vznik inicioval americký prezident Donald Trump. Ten bude orgánu předsedat. V radě mimo jiné zasedají americký ministr zahraničí Marco Rubio, Trumpův speciální vyslanec Steve Witkoff, zeť amerického prezidenta Jared Kushner či britský expremiér Tony Blair. Vysokým představitelem pro Pásmo Gazy se stal bývalý blízkovýchodní zmocněnec OSN a bulharský diplomat Nikolaj Mladenov.
včeraAktualizovánopřed 1 hhodinou

Po pádu dvou lavin v Rakousku zemřelo nejméně pět lidí

Po pádu dvou lavin zemřelo v Rakousku nejméně pět lidí. Neštěstí se stalo v oblasti salcburského Pongau. S odkazem na horskou záchrannou službu o tom informuje agentura APA. Národnost mrtvých zatím není známa.
před 1 hhodinou

EU a Mercosur podepsaly obchodní dohodu

Představitelé Evropské unie a jihoamerického bloku Mercosur podepsali obchodní dohodu. Úmluva se připravovala 25 let a podle Evropské komise vytvoří největší zónu volného obchodu na světě, která bude pokrývat trh s více než sedmi sty miliony spotřebitelů. Vyvolává ale protesty zemědělců v Evropě.
před 1 hhodinou

Chameneí přiznal tisíce zabitých demonstrantů

Íránský duchovní vůdce poprvé veřejně přiznal, že během protestů byly zabity tisíce lidí, „někteří nelidským a brutálním způsobem“. Píše to server BBC News. Demonstrace režim zřejmě prozatím dokázal potlačit, míní experti. Prezident USA Donald Trump poděkoval Teheránu, že nevykonal žádnou z více než osmi set údajně plánovaných poprav. Podle agentury AP řekl, že právě proto se rozhodl ustoupit od vojenského zásahu v zemi.
09:25Aktualizovánopřed 1 hhodinou

Soud v Minnesotě omezil zásahy federálních agentů proti pokojným demonstrantům

Příslušníci Úřadu pro imigraci a cla (ICE) a další federální agenti nasazení v Minneapolis musí omezit používání donucovacích prostředků proti pokojným demonstrantům a dobrovolnickým hlídkám monitorujícím jejich činnost. Podle Reuters o tom rozhodla federální soudkyně v Minnesotě. Naopak kvůli údajnému spiknutí s cílem mařit práci federálních imigračních agentů zahájilo americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřování představitelů státu Minnesota a města Minneapolis, informuje CBS.
01:10Aktualizovánopřed 2 hhodinami

V Indonésii se z radaru ztratilo letadlo. Zřejmě se zřítilo

Letoun na vnitrostátní lince v Indonésii ztratil kontakt s řídícím střediskem ve chvíli, kdy se po odletu z hlavního indonéského ostrova Jáva přibližoval k hornaté oblasti na ostrově Sulawesi, uvedla agentura AP s odvoláním na tamní představitele. Pátrací a záchranná akce je v plném proudu, na palubě bylo osm členů posádky a tři cestující.
před 2 hhodinami

Syrské síly ovládly dvě kurdská města a ropná pole

Syrská armáda informovala, že převzala kontrolu nad městy Dajr Háfir a Maskana na severu země, z nichž se po páteční dohodě stáhly jednotky koalice Syrských demokratických sil (SDF). Píše to agentura AFP. Armáda obsadila i dvě ropná pole Súfján a Saurá. Kurdové dříve oznámili, že považují za nedostatečný dekret, kterým dočasný prezident Ahmad Šará uznal jejich národní práva a kurdštinu prohlásil za úřední jazyk.
10:48Aktualizovánopřed 3 hhodinami
Načítání...