Prodáme dům v centru Londýna, 2 600 metrů čtverečních. Za 600 milionů

Londýn – Z Londýna přišla skvělá zpráva pro zájemce o koupi neobvyklé nemovitosti. Britské ministerstvo obrany totiž prodává nepoužívanou stanici metra Brompton Road. Stanice byla pro cestující uzavřena již ve 30. letech minulého století a během druhé světové války sloužila jako velitelství protiletecké obrany města. Ministerstvo se k prodeji rozhodlo kvůli úsporným opatřením a doufá, že za budovu získá asi 20 milionů liber (v přepočtu kolem 600 milionů Kč).

Bývalá stanice metra se rozkládá na ploše 2 600 čtverečních metrů, a to jak nad zemí, tak pod ní. Budova má typickou barvu pro všechny zastávky na londýnské trase Piccadilly Line. Uvnitř se podle ministerstva nachází „hala pro výcvik vojáků, garáže, kanceláře a nepořádek“ a rovněž výtahové šachty a podzemní chodby. Neprodávají se nicméně tunely metra, ty i nadále fungují a jsou součástí městské hromadné dopravy.

Stanice se nachází nedaleko starobylého kostela a obchodního domu Harrods. Byla otevřena v roce 1906. Nacházela se ale tak blízko ostatních stanic Knightsbridge a South Kensington, že ji cestující téměř nepoužívali. Proto byla v roce 1934 uzavřena. O dva roky později ji zakoupila britská vláda a udělala z ní velitelství protiletecké obrany Londýna. Armáda budovu používala ještě donedávna.

Podle Simona Hodsona z realitní společnosti Jones Lang LaSalle jde o velmi zajímavou nemovitost, navíc v centru města. Zájem o budovu již vyjádřila společnost Old London Underground Company, která by prý chtěla v místě zřídit restauraci.