Monacký kníže Albert II. se zasnoubil s plavkyní Wittstockovou

Paříž - Monacký kníže Albert II. se zasnoubil s někdejší jihoafrickou plavkyní Charlene Wittstockovou. Knížecí palác dnešním oficiálním oznámením ukončil měsíce spekulací o tom, zda dvaapadesátiletý monarcha skutečně navlékne své přítelkyni snubní prstýnek. V Monaku půjde o první svatbu vládnoucího knížete od roku 1956, kdy si Albertův otec Rainier III. bral hollywoodskou herečku Grace Kellyovou. Ta zemřela v roce 1982 při dopravní nehodě. Albert nastoupil na trůn po otcově smrti v červenci 2005.

Oznámení knížecího paláce neuvádí datum svatby, mluvčí paláce Laetitia Pierratová ale uvedla, že s ohledem na protokol u knížecích párů musí uplynout mezi oznámením zasnoubení a svatbou nejméně šest měsíců.

Dvaapadesátiletý kníže se se svou o dvacet let mladší partnerkou seznámil v roce 2000, když byla Wittstocková v Monaku na plaveckých závodech. Wittstocková jako plavkyně reprezentovala Jihoafrickou republiku i na olympiádě a ve své domovské zemi pracovala jako učitelka. Od roku 2006 žije trvale v Monaku, uvedla mluvčí Pierratová.

Možnost, že by Wittstocková s knížetem čekala potomka, mluvčí v zásadě vyloučila. „Upřímně řečeno, nemyslím si, že by tomu tak bylo,“ odpověděla na dotaz novinářů týkající se možného těhotenství bývalé plavkyně, i když dodala, že s tak důvěrnými záležitostmi obeznámena není.