Kanadská policie patrně objevila v parku lidskou hlavu

Toronto - Kanadská policie opět hlásí hrůzný nález. V montrealském parku totiž objevila předmět, který vypadá jako lidská hlava. Nyní zjišťuje, zda jde o pohřešovanou hlavu čínského studenta, kterého zabil a rozporcoval kanadský pornoherec Luka Rocco Magnotta.

Rozčtvrcení čínského mladíka otřáslo veřejností

Devětadvacetiletý Luka Magnotta byl obviněn, že koncem května zabil svého milence Číňana Lin Ťüna. Třiatřicetiletého muže nejen zavraždil, ale také rozčtvrtil a části jeho těla poslal kanadským politickým stranám a školám.

Vraždu, stejně jako rozčtvrcení oběti, si natočil na video a nahrávku zveřejnil na internetu. Po činu odletěl do Evropy a několik svědků ho spatřilo v Paříži, než byl začátkem června zadržen v Berlíně a poté převezen do Kanady. Sám Magnotta tvrdí, že se necítí vinen.

Luka Magnotta
Zdroj: Rex Features/ISIFA

Linova hlava je poslední část těla, kterou zatím vyšetřovatelé nemají k dispozici. Mluvčí montrealské policie Anie Lemieuxová potvrdila, že vyšetřovatelé našli podezřelý předmět v neděli odpoledne v parku Angrignon poté, co hlavní vyšetřovací jednotka dostala tip. Park leží jen několik kilometrů jižně od Magnottova bytu.

Lemieuxová dodala, že je třeba počkat na výsledky testů, které potrvají několik dní a potvrdí, nebo vyloučí, zda jde skutečně o část lidského těla a zda existuje nějaká spojitost s Magnottovým případem.