Další indické znásilnění. Obětí švýcarská turistka

Bhópál - Skupina osmi mužů v indickém státě Madhjapradéš v centrální části země znásilnila švýcarskou turistku a zbila jejího manžela. Podezřelé muže už vyslýchá policie. Násilí na ženách představuje v Indii velký problém; velké pobouření vzbudil případ studentky, která loni v prosinci zemřela po brutálním znásilnění několika muži v autobusu v hlavním městě Dillí.

Švýcarskou turistku, cestující s manželem na kole, přepadla skupina osmi mužů s holemi. Zbili a přemohli manžela a devětatřicetiletou ženu znásilnili. Dvojici také okradli. Pachatelé dvojici ukradli 10 000 rupií (zhruba 3 600 korun), laptop a mobilní telefon.

Žena je hospitalizována ve městě Gvalior. Předběžné vyšetření potvrdilo, že byla znásilněna opakovaně. Podle policie je turistka při vědomí a mohla dnes vypovídat. Uvedla, že cílem jejich cesty byl slavný palác Tádž Mahal v Agře na severu země. Na cestě se ale zastavili v malé vesnici v centrálním státě Madhjapradéš, aby tam přenocovali pod stanem. Násilníci na ně zaútočili v pátek večer, když se vraceli z vyjížďky do chrámového města Orčha.

Mluvčí švýcarského ministerstva zahraničí Tilman Renz označil případ za „hluboce znepokojivý“ a ujistil o diplomatické pomoci postiženému páru. Vyzval také indické úřady, aby pachatele co nejrychleji vypátraly a pohnaly k odpovědnosti. Švýcarská vláda minulý měsíc varovala cestovatele do Indie před „rostoucím počtem znásilnění a dalších sexuálních útoků“.

V Indii se v roce 2011 stalo přes 24 000 případů znásilnění. Indický prezident Pranáb Mukherdží na začátku února schválil tvrdší postihy pro pachatele znásilnění, jimž nově za tento čin hrozí trest smrti. Požadavek na zpřísnění zákonů vyvolalo prosincové hromadné znásilnění třiadvacetileté studentky v autobusu v Dillí, na jehož následky žena zemřela.

Vydáno pod