U Nového Boru havarovalo osm aut

Na zhruba kilometrovém úseku mezi Pihelem a Chotovicemi na Českolipsku dnes ráno havarovalo osm aut při čtyřech dopravních nehodách. Zranění utrpěli čtyři lidé. Část silnice 9 mezi Novým Borem a Pihelem byla do jedenácté hodiny uzavřená.

První nehoda se stala zhruba po šesté hodině ráno, kdy jednašedesátiletý řidič dodávky jedoucí od České Lípy přejel do protisměru a za Pihelem narazil do stromu. „Řidiči se udělalo nevolno, při nehodě si přivodil jen lehká zranění,“ uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Moravcová. Muže odvezla sanita do českolipské nemocnice. S touto nehodou souvisely i další, kdy někteří řidiči nedokázali včas zastavit. „Někteří řidiči pravděpodobně sledovali, co se stalo, a nevěnovali se plně řízení,“ uvedla českolipská mluvčí policie Ivana Baláková.

První řidič nebyl schopen dobrzdit za octavií, která stála jako poslední v koloně od Nového Boru. „Aby se srážce s ní vyhnul, strhnul řízení do protisměru, kde se však bočně střetl s osobním vozidlem. Tento střet ho navíc odhodil zpět do jeho jízdního pruhu, kde ještě narazil do octavie, které se chtěl původně vyhnout,“ vylíčila Baláková. Na střet tří vozidel nedokázal o chvíli později zareagovat řidič skútru a ve snaze vyhnout se srážce strhl svůj stroj do příkopu. Přitom si lehce poranil kotník.

Poslední nehoda se stala krátce před sedmou ráno na konci kolony ve směru od České Lípy. „Řidič vozu zpanikařil při pohledu na kolonu po vyjetí horizontu, sešlápl příliš prudce brzdy a v důsledku toho se jeho auto na silnici roztočilo,“ dodala Baláková. Pak naboural do osobního vozidla ve vedlejším jízdním pruhu a ještě do dalšího jedoucího za ním. Péči záchranářů potřebovali dva řidiči.