Tři měsíce jsou v domě jako ve vězení. Nemohou ven kvůli vadnému výtahu

UDÁLOSTI: Už skoro tři měsíce se někteří nájemníci nedostali ven (zdroj: ČT24)

Oprava výtahů v domě s pečovatelskou službou ve Frenštátu pod Radhoštěm se výrazně protáhla. Už téměř tři měsíce se proto někteří nájemníci nedostanou ven. Podle zjištění České televize už firma, která má opravy na starosti, dvakrát odložila termín zprovoznění první ze zdviží.

„Nejprve se firma hájila nedostatkem pracovníků. Teď za zpoždění může údajná výrobní vada na kabině výtahu,“ sdělila redaktorka České televize Lucie Botorová.

Téměř každý den tak chodí Božena Marková, jedna z obyvatelek domu, ráno z obchodu a nákup nese také své sousedce Boženě Přívětivé. „Ta se za poslední tři měsíce kvůli porouchanému výtahu a svému zdravotnímu stavu nedostala vůbec ven. Stejně jako někteří další senioři z domu je teď závislá na pomoci sousedů a známých,“ dodala Lucie Botorová.

„Nejsem už schopná ničeho a za ty tři měsíce se mi zhoršil zdravotní stav. Jsem z toho úplně vystresovaná,“ uvedla Božena Přívětivá.

Jsou tady solidní lidé, pomáháme si jeden druhému. Některé paní vůbec nesejdou dolů, takže se jim pomáhá. Co chtějí koupit, to jim doneseme.
Bohumila Fialková
Obyvatelka domu s pečovatelskou službou ve Frenštátě pod Radhoštěm

Už tento pátek se má podle informací ČT odehrát schůzka zástupců dodavatelské firmy Liftmont.cz s realitní kanceláří RK Beskyd, která zastupuje město. Vedení RK Beskyd firmu vybralo ve výběrovém řízení na základě dobrých zkušeností a přijatelné ceny.

„Termín nebyl dodržen z důvodu výrobní vady na kabině výtahu. Ta se momentálně řeší a nový termín uvedení do provozu nám není znám,“ sdělili zástupci RK Beskyd.

Dodavatelská firma už termín dokončení opravy výtahu dvakrát odložila. Naposledy na 8. září, tedy minulý pátek. Ještě dnes ale výtah nebyl v provozu.

Podle jednatele Liftmont.cz Jiřího Kvapila se předpokládané zkoušky a uvedení do provozu prvního z výtahů uskuteční 15. září. Ve stejný den by měly padnout také konečné termíny dokončení výtahů i v dalších vchodech.