Policie: Zveřejnění jmen kolem stíhaného primátora Ústí bylo v pořádku

Ústí nad Labem - Zveřejnění jmen ústeckých politiků ČSSD, kteří jsou stíhaní kvůli zakázce na akci vítání občánků, bylo podle policejní prověrky v pořádku. Napsal to server iDNES.cz. Na činnost krajské policie si stěžoval předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček - kritizoval hlavně to, že zveřejnila jméno poslankyně Zuzany Kailové, kterou musí dolní komora ke stíhání teprve vydat.

Vedení policejního prezidia prošetřovalo, zda Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje neporušilo interní předpisy nebo zákon tím, že na svých webových stránkách zveřejnilo tiskovou zprávu. V té uvedlo konkrétní jména tří osob, proti nimž je vedeno trestní stíhání.

Obvinění souvisí s projektem vítání občánků, které pro město do loňského března organizovala společnost Darothore. Podle policie členové vedení města firmě neoprávněně umožnili získat majetkový prospěch. „Městu Ústí nad Labem tak vznikla škoda nejméně milion korun. Za uvedené jednání obviněným hrozí trest odnětí svobody od tří do deseti let,“ řekla ve středu ústecká policejní mluvčí Veronika Hyšplerová, která je autorkou tiskové zprávy. 

Hyšplerová zdůvodnila odtajnění jmen obviněných politiků tím, že stíhání souvisí s výkonem jejich funkcí a zveřejnění je ve veřejném zájmu.