Pardubický kraj řeší problém s billboardy

Pardubicko - Proti billboardům umístěným načerno u silnic bojuje Pardubický kraj. Policie je považuje za velké bezpečnostní riziko. Není totiž výjimkou, že billboardy jsou jen několik centimetrů od silnice, tedy přímo v ochranné bezpečnostní zóně. Je to často podceňovaný problém, říkají dopravní policisté.

Ovšem v případě nehody může nebezpečně umístěný billboard rozhodovat o životě či zdraví lidí na silnici, jak potvrdil Stanislav Blažek, komisař Dopravní policie Hradec Králové. Sami řidiči uznávají, že v okolí silnic je už tolik billboardů, že je těžké tyto reklamní plochy přehlédnout. „V okamžiku, kdy řidič studuje obsah billboardu, auto v podstatě nikdo neřídí,“ dodal Stanislav Blažek.

Například u Starého Hradiště na cestě z Pardubic do Hradce Králové je na 100 metrech umístěno osm billboardů a dopravní značení se mezi nimi ztrácí. Podobné je to i u hlavních silničních tahů. Krajský úřad se ale rozhodl udělat takovým reklamním plochám přítrž.

Mluvčí Krajského úřadu Pardubického kraje Ondřej Tušl sdělil, že od roku 2003 bylo těchto reklamních ploch odstraněno 338. Kraj ale zároveň přiznává, že je to nekonečný boj. Billboardy u silnic načerno vznikali, vznikají a vznikat budou.