Jeřábníci nakládali ve Velkém Březně historickou bezohňovou lokomotivu na podvalník pro přepravu nadrozměrných nákladů. Ten ji převezl do depozitáře Muzea města Ústí nad Labem. Lokomotiva sloužila v ústecké společnosti Schicht na tamní vlečce a její zvláštností byla pro provoz potřebná speciální čerpací stanice. Typickou vlastností bezohňových lokomotiv byl malý dojezd. Stroj se využíval hlavně v dolech, kde nezamořoval prostory.
Načítání...









