Teplé víkendové počasí vydrží i do dalšího týdne

7 minut
Studio 6: Jaké bude počasí
Zdroj: ČT24

O víkendu bude v Česku oblačno až polojasno a teplota zřejmě vystoupá až na 21 stupňů Celsia. Ojediněle se může objevit slabý déšť, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). I během příštího týdne se pak v části země udrží teploty nad dvacítkou, ale v Čechách se možná postupně ochladí až na hodnoty kolem patnácti stupňů.

V uplynulých dnech zasáhly Česko mrazivé noci. Třeba na Šumavě bylo ve středu ráno kolem minus jedenácti stupňů a i v nižších polohách mrzlo. Jihomoravští sadaři uvedli, že minimálně lokálně mrazy poškodily kvetoucí ovocné stromy. I v noci na čtvrtek ještě na horách mrzlo, ale v nižších polohách se teploty držely místy až kolem jedenácti stupňů nad nulou.

Čtvrteční ráno bylo pro ovocné stromy podstatně přívětivější než v předešlých dnech, popsala meteoroložka ČT Taťána Míková. „Na jižní Moravě máme dokonce devět stupňů Celsia, to je od včerejška, jako kdybychom se posunuli z konce února až někam do června,“ uvedla s tím, že jinde, například v Čechách, je chladněji. K oteplení podle Míkové pomohla větší oblačnost.

V noci na pátek meteorologové očekávají nejnižší teploty mezi plus čtyřmi stupni až nulou. Přes den se pak mohou teploty dostat na třináct až sedmnáct stupňů, na severu a severovýchodě země ale bude maximálně kolem dvanácti stupňů. Bude polojasno až oblačno a objeví se přeháňky či déšť, především na severovýchodě.

O víkendu bude počasí podobné, ale postupně se bude oteplovat. Dál bude polojasno až oblačno, místy se slabým deštěm. Přes noc se budou teploty držet už nad nulou, bude až plus devět stupňů. Nejvyšší denní teploty pak budou v sobotu mezi šestnácti až dvaceti stupni a na severu a severovýchodě kolem čtrnácti stupňů. V neděli bude v celém Česku mezi šestnácti až 21 stupni.

Stejné denní teploty předpovídá ČHMÚ na pondělí a v dalších dnech může být až 22 stupňů. Ve druhé polovině týdne se však může v Čechách ochladit až na patnáct stupňů.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Počasí

Na Štědrý den se objeví sněhové přeháňky

V Česku se na Štědrý den objeví sněhové přeháňky, občasné sněžení očekávají meteorologové zejména v jižní polovině území a na horách. Nejvíce sněhu by do Štědrého večera mělo napadnout hlavně na Šumavě, v Pošumaví a Novohradských horách, lokálně kolem pěti centimetrů, výjimečně až deset centimetrů. Souvislejší sněhovou pokrývku očekávají meteorologové také v Jeseníkách a okolí. Zbývající sváteční dny budou slunečnější a také mrazivé.
07:56Aktualizovánopřed 59 mminutami

Silná inverze drží Česko pod mraky

Tuzemsko od začátku týdne ovlivňuje výrazná inverze. Zatímco v nížinách přetrvává zataženo, mlhy a mrazivé počasí, na horách panuje jasno a teploty místy přesahují deset stupňů. Inverze, která vydrží zhruba do Vánoc, ovlivňuje i podmínky ve skiareálech, kde kvůli teplu rychle ubývá i technického sněhu. Lyžovat se tak dá jen v několika střediscích.
19. 12. 2025

Víkend bude zatažený a mlhavý, maxima dosáhnou asi pěti stupňů

O nadcházejícím víkendu bude v Česku většinou zataženo, slunce se objeví jen ojediněle. Meteorologové očekávají mlhy a mrholení, někde mohou být i mrznoucí. Nejvyšší teploty se budou pohybovat kolem pěti stupňů Celsia, při malé oblačnosti i nepatrně výše, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
18. 12. 2025Aktualizováno18. 12. 2025

Česko bude dál svírat inverze

Inverzní počasí se zataženým nebem bude v Česku pokračovat, teploty přes den budou většinou do pěti stupňů Celsia, v noci i pod nulou. Ojediněle se objeví mrholení a také mlhy, které mohou namrzat. Od čtvrtka se vyjasní a mírně oteplí. Na víkend se mraky vrátí a místy může slabě pršet. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
15. 12. 2025

Víkend má být chladný, zatažený a s trochou srážek

V Česku bude do konce týdne převážně zataženo a mlhavo, slunce a srážek bude pomálu. Teploty ve čtvrtek ještě vystoupají i přes deset stupňů Celsia, pak se začne ochlazovat a o víkendu může v noci i mrznout. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu.
11. 12. 2025Aktualizováno11. 12. 2025

Třetí den v řadě padaly teplotní rekordy

V Česku potřetí v řadě padaly teplotní rekordy. Maximum pro 10. prosinec ve středu překonalo nebo vyrovnalo šedesát ze 172 stanic, které fungují alespoň třicet let.
10. 12. 2025

Padaly teplotní rekordy, nejvíc naměřily stanice na jihu Čech

Teplotní rekordy v úterý padly nebo byly vyrovnány na 101 stanicích ze 172, které měří víc než třicet let. Nejtepleji bylo v Českých Budějovicích, kde teplota vystoupala na 16,4 stupně Celsia, informoval odpoledne Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Teplotní rekordy v tuzemsku padaly druhý den v řadě.
9. 12. 2025

Téměř na třetině stanic padly teplotní rekordy

Teplotní rekord pro 8. prosinec padl na 53 ze 172 meteorologických stanic, které fungují alespoň třicet let. Nejtepleji bylo v Žatci, kde teploměr dosáhl patnácti stupňů Celsia. Nové maximum má i nejstarší česká stanice v pražském Klementinu, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nadprůměrně teplo má být i v dalších dnech, zejména v Čechách se vyjasní.
8. 12. 2025Aktualizováno8. 12. 2025
Načítání...