Německo upozornilo na možné nebezpečí pro uživatele Exploreru

Berlín - Německý spolkový úřad pro informační bezpečnost (BSI) v sobotu varoval před používáním prohlížeče Internet Explorer firmy Microsoft, dokud nebude vyvinuta „záplata“, která zajistí bezpečnostní trhlinu zjištěnou po útocích hackerů v Číně. Microsoft sice závadu přiznal, popřel však, že by byla pro běžné uživatele nějakou hrozbou. BSI doporučil Němcům, aby se vyhnuli používání všech verzí Exploreru. Reagoval tím na to, že závada umožnila v minulých dnech masivní útoky čínských hackerů proti stránkám společnosti Google a dalších internetových firem.

Google v reakci na útoky, které byly vedeny hlavně proti e-mailům čínských aktivistů za lidská práva, pohrozil, že odejde z čínského trhu, pokud nebude moci odstranit cenzuru svých služeb. Microsoft uvedl, že bezpečnostní trhlinu lze jednoduše uzavřít tím, že internetová bezpečnost prohlížeče bude nastavena na nejvyšší úroveň „high“. Na to však BSI odpověděla, že to sice útoky ztíží, avšak úplně jim nezabrání.

Microsoft zastává stanovisko, že běžnému uživateli nic nehrozí

Mluvčí německé pobočky Microsoftu Thomas Baumgartner řekl, že firma o varování německého úřadu ví, avšak nesouhlasí s ním. Poukázal na skutečnost, že útoky proti Googlu vedli vysoce motivovaní lidé se zcela konkrétními cíli. „Nebyly to útoky proti běžným uživatelům nebo spotřebitelům. Běžnému uživateli nic nehrozí, toto varování proto nepodporujeme,“ řekl Baumgartner.

Google
Zdroj: ČT24, ČT24
Vydáno pod