Metropol TV miliardáře Měkoty připravují i Šámal s Jurinovou

Praha – Od května začne v nové podobě vysílat dosavadní pražský infokanál Metropol TV. Jeho většinu získal podle informací deníku E15 někdejší uhlobaron a investor Luboš Měkota, jehož majetek se odhaduje na osm miliard korun. Minoritními vlastníky jsou pak společnosti TV Production a A-News. Stanice bude programově bohatší, chce totiž konkurovat lokálním rádiím a velkým televizím. Jednou z hlavních tváří Metropolu bude někdejší hvězda Novy a později mluvčí FN Motol Eva Jurinová. Stanici posílil i bývalý ředitel zpravodajské Z1 Zdeněk Šámal.

„Chceme být součástí života obyvatel města,“ tvrdí mluvčí stanice David Binar. Nové programové schéma nabídne lifestylové show nebo vysílání pro matky a 'dříve narozené'. Jedním z pilířů vysílání by měl být pořad Na vrcholu, který bude každý všední den od 11 do 13 hodin moderovat právě Jurinová.

Stanice bude žít hlavně z reklamy. „Máme ambici otevřít zcela nový reklamní trh,“ tvrdí bývalý reportér Marek Vítek, který vystřídal Novu i TV Barrandov a některé reportáže firmy A-News uvedl i v rámci České televize.

Metropol TV už nebude vysílat jen v Praze

Na programovém přerodu Metropol TV se podle webu DigiZone.cz podílí i Zdeněk Šámal, který stál za vznikem zpravodajských stanic TA3 a ČT24. Působil i na serveru TN.cz a naposledy se objevil ve funkci krizového manažera, resp. ředitele zpravodajské stanice Z1. Tu však koncem ledna zrušil její majitel, investiční skupina J&T.

Metropol TV, která vysílá od loňského roku, se s novým schématem také rozšíří do více domácností. Podle E15 se vedle kabelové sítě UPC a Kabelservisu nové objeví ve čtvrtém multiplexu společnosti O2 Telefónica. Kromě Prahy tak začne vysílat i v Brně, Ostravě a Plzni.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Média

O čem plánujeme informovat ve středu 21. ledna

Každý den ráno přinášíme přehled nejdůležitějších očekávaných událostí z domova i ze světa.
23. 3. 2024Aktualizovánopřed 1 hhodinou

SOUHRN: Zásadní události úterý 20. ledna

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem. Projděte si zásadní zprávy úterý 20. ledna 2026.
před 12 hhodinami

Hosté Událostí, komentářů probrali pomoc Ukrajině i veřejnoprávní média

Financování veřejnoprávních médií rozebrali v Událostech, komentářích moderovaných Lukášem Dolanským zástupci opozice i vládní koalice. Místopředseda sněmovny Patrik Nacher (ANO) sdělil parametry navrhovaného modelu financování veřejnoprávních médií. „V obecné rovině jde o navázání na daňový příjem ze státního rozpočtu. Dále se v rámci koalice debatuje o tvorbě koeficientu, který by určoval výši financí a byl by neměnný,“ upřesnil. Podle člena sněmovního výboru pro obranu Ivana Bartoše (Piráti) to takto nastavit nelze. „Pojďme najít mechanismus, který je opravdu politiky nedotknutelný,“ prohlásil. Místopředseda sněmovního ústavně-právního výboru Libor Vondráček (Svobodní, klub SPD) uvedl, že jde o koaliční kompromis a detaily se musí doladit. „Postupujeme přesně podle programového prohlášení,“ řekl. „Současná vláda postupně směřuje ke zestátnění veřejnoprávních médií,“ myslí si člen sněmovního výboru pro bezpečnost Pavel Žáček (ODS). Hosté hovořili také o české pomoci Ukrajině.
před 20 hhodinami

SOUHRN: Zásadní události pondělí 19. ledna

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem. Projděte si zásadní zprávy pondělí 19. ledna 2026.
19. 1. 2026Aktualizováno19. 1. 2026

SOUHRN: Zásadní události neděle 18. ledna

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem. Projděte si zásadní zprávy neděle 18. ledna 2026.
18. 1. 2026Aktualizováno18. 1. 2026

SOUHRN: Zásadní události soboty 17. ledna

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem. Projděte si zásadní zprávy soboty 17. ledna 2026.
17. 1. 2026Aktualizováno17. 1. 2026

SOUHRN: Zásadní události pátku 16. ledna

Každý večer přinášíme přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších událostí dne z domova i ze světa. Stručně a přehledně, ale i s potřebným kontextem. Projděte si zásadní zprávy pátku 16. ledna 2026.
16. 1. 2026

Cítí se opuštěni elitami, sjednoceni hněvem. Co lidi spojuje v krizích, ukázal český výzkum

Co mají společného spory o roušky během covidu a hádky o pomoc Ukrajině v diskuzích na facebooku? Výzkum českých vědkyň ukazuje, že lidé v časech krize sdílejí opakující se příběhy na základě modelu „my dole“ proti „těm nahoře“. Může to na sociálních sítích posílit sounáležitost mezi lidmi, ale současně takové chování rozděluje společnost ještě víc a vytváří pocity nedůvěry vůči elitám, hlavně těm politickým a mediálním.
16. 1. 2026
Načítání...